İngilizce öğrenmeye nereden başlamalıyım?

önere bileceğiniz site veya uygulama var mı?
Yazdığım yazıyı okumadınız mı :mad:?
Lütfen yazılan cevapları dikkatli bir şekilde okuyun! Biz sizin iyiliğiniz için yazı cevap veriyoruz, siz de düzgün bir şekilde okumuyorsunuz. Alın buradan çalışın benden bu kadar daha yardım mardım etmeyeceğim!

Son düzenleme:
Yazdığım yazıyı okumadınız mı :mad:?
Lütfen yazılan cevapları dikkatli bir şekilde okuyun! Biz sizin iyiliğiniz için yazı cevap veriyoruz, siz de düzgün bir şekilde okumuyorsunuz. Alın buradan çalışın benden bu kadar daha yardım mardım etmeyeceğim!
Üslübunuz çok yanlış.

İngilizce konuşularak öğrenilebilecek bir dildir. Kelime haznenizi genişletip, basit kuralları bilin. Ardından İngilizce bilen birileriyle, oyundan arkadaş vb. olur. Bol bol konuşun.

Başlangıç için bol bol kelime çalış. Ezberlemekte zorluk çekiyorsan yazarak çalış. Daha kalıcı oluyor.

Benim de ingilizcem pek iyi değil B1 kuruyum fakat kendimi B1 gibi hissetmiyorum neden çünkü insanlarla orta-ileri düzey konuşmalarda tıkanıyorum normalde bildiğim kelimeler aklıma gelmiyor. Bu ingilizce çalışma ve çalıştığını pekiştirme işi çalışma kısmı zamanla hallolur fakat öğrendiklerini pekiştirmek ve daha akıcı konuşabilmek için diğer insanlarla İngilizce konuşman lazım.

Bir de VoScreen diye bir site hem dinliyorsun hem kelime haznen gelişiyor hem de cümle yapılarını öğreniyorsun. Videoları bitirdikten sonra bir kez daha izle kelimelerin telaffuzlarını gör.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı