Dil Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım?

Özellikle diziler, filmler ve videolar bu konuda çok önemli. Çünkü okulda yazı dilini öğreniyoruz. Fakat konuşma ve sokak dili bambaşka. Bu tarz kaynakları orijinal İngilizce sesiyle (olmadı İngilizce alt yazıyla) izlemek çok şey katacaktır.

Kelime bilgin yetersiz ise önce oradan başla. Cümle yapısını, zamanları, grameri bilsen de kelime anlamları bilemeyince hiçbir anlamı kalmıyor. Nereden biliyorsun diyorsan gerçekten 1 aydır düzenli kelime ezberi yapıyorum ve cümle çevirilerimde gelişme katettim.

Kelime ezberi nasıl yaparım dersen dil seviyene uygun kitap PDF'si indirip oradan tek tek cümle çevirirken bilemedikleri defterine not alarak aklında kalıcı hale getirebilirsin. Tabi arada tekrar etmek şart. (Kullandığım ücretsiz e-kitap sitesi)

Kelime öğrenmek yetiyor mu tabi yetmiyor :( Bunun yanı sıra İngilizce'nin zaman konularını adın gibi öğrenmen şart :) Sonrasında diğer konuları da beraberinde çalışmaya devam et.

Kelime bilgin düşükse boşuna alt yazı dizi, film izleme bir süre izleyip "Ya ben bi' şey anlamıyom ki" deyip salıyorsun :D Şahsen ben bu yolu deneyip deneyip bıraktım her defasında.

NOT: Üstte yazılanlar benim 1 ay boyunca uygulayıp olumlu sonuç aldığım bir yöntemdir bilimsel bir kanıtlama filan istemeyin ha :D :D

Biraz absürt gelebilir ama ben kendi kendime İngilizce konuşuyorum. Bazen karşımda varsaydığım kişiye yol tarifi yapıyorum bazen herhangi konu hakkında sohbet ediyorum birnevi pratik yapıyorum. Etrafında İngilizce bilen birisi varsa kendi kendine konuşmayıp onunla da pratik yapabilirsin :)

Son düzenleme:
Biraz absürt gelebilir ama ben kendi kendime İngilizce konuşuyorum. Bazen karşımda varsaydığım kişiye yol tarifi yapıyorum bazen herhangi konu hakkında sohbet ediyorum birnevi pratik yapıyorum. Etrafında İngilizce bilen birisi varsa kendi kendine konuşmayıp onunla da pratik yapabilirsin :)
Ben de böyle kendi kendime pratik yapıyorum. Bence gayet yararlı bir yöntem. 👍

Geri
Yukarı