İngilizce öğrenmeye nereden başlanmalı?

Kelime ezberi yapıp gramer çalışın.
Khan academy, YouTube, Duolingo, BTK Akademi faydalı olabilir.

Hiç öyle film dizi izle diyenlere bakma. Daha 2 kelimenin anlamını bilmezken film dizi izlemek vakit kaybıdır. Film/dizi izleme aşaması bir şeyler öğrendikten sonra olmalı.
Evet zaten denedim ben onu fakat olmuyor bilmeden birşeye yaramıyor

Hocam aile desteği almadan geçinebiliyor musun? Sigaram alkolüm vs yok olur mu sence?

Kendi şehrimde okuyorum yoksa imkanı yok aile desteği almadan. Sigara içiyorum o çok etkiliyor. Herhangi bir ek giderin olmadığı için dışarıda yemek alışkanlığın yoksa kendi şehrinde çok zorlamaz. Tabii şehir dışı için aynı şeyleri diyemem çünkü zaten yurt parası 3 de 1'ini götürüyor.

Kendi şehrimde okuyorum yoksa imkanı yok aile desteği almadan. Sigara içiyorum o çok etkiliyor. Herhangi bir ek giderin olmadığı için dışarıda yemek alışkanlığın yoksa kendi şehrinde çok zorlamaz. Tabii şehir dışı için aynı şeyleri diyemem çünkü zaten yurt parası 3 de 1'ini götürüyor.
Şehir dışında okuyacağım.

Şehir dışında okuyacağım.

KYK kredisi ile çok zor. Eğer yurt parasını, telefon faturanı vs. ödeyecek kaynak bulursan 1250 dışarıdaki hayatına kitaplarına falan yeter.

Öğrenirken takıldığın yerler olursa etiketleyebilirsin. Aklına başka soru gelirse de.

Sağ olun.

Kelime ezberi yapıp gramer çalışın.
Khan academy, YouTube, Duolingo, BTK Akademi faydalı olabilir.

Teşekkür ederim Duolingo iyi gibi geldi şu an oraya yöneldim biraz daha.

Teşekkür ederim Duolingo iyi gibi geldi şu an oraya yöneldim biraz daha.
Duolingo'da can sistemi var. Onu atlatmak için bilgisayardan giriyordum. Eğer can kısmı sorun olmaya başlarsa kendine Duolingo for Schools'tan bir sınıf oluştur. Sınıf oluşturduğun için sınırsız can ve reklamsız kullanım sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı