İngilizce öğrenmeye nereden devam edilmeli?

ChampionPr

Centipat
Daha fazla  
Hayırlı sabahlar. Yaz geldi. Lise bitti. Boş vaktim oldukça ingilizcemi geliştirmek istiyorum.

B1 seviyeyim intte ki o "malum" testlere göre. Listening'imin iyi olduğunu düşünüyorum. Yıllardır ing dizi, müzik izlemenin yararları. Ama grammer konusunda nereden başlayacağımı bilemiyorum. Yakın geçmiş zaman gibi böyle lisede dandik işlenmiş konuları nereden izlemeye başlamayalıyım, YouTube kanalı önerisi vb? Duolingo kullanıyorum 1 haftadır ama ona da para vermedikçe hiçbir yararı olmuyor.

Neler önerirsiniz liseden mezun olan birinin ingilizcesini geliştirmesi için. Şimdiden teşekkürler <3

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam İngilizce için YouTube'da güzel kaynaklar bulabilirsiniz size önerim şu olacaktır YDS sınavı için çekilmiş dersler var o derslerde sınava yönelik olduğu için bütün olarak anlatılıyor o kaynakları kullanıp İngilizce dikkatinizi çeken konular okuyabilirsiniz şimdiden kolay gelsin.

Hocam İngilizce için YouTube'da güzel kaynaklar bulabilirsiniz size önerim şu olacaktır YDS sınavı için çekilmiş dersler var o derslerde sınava yönelik olduğu için bütün olarak anlatılıyor o kaynakları kullanıp İngilizce dikkatinizi çeken konular okuyabilirsiniz şimdiden kolay gelsin.
Cevapladığınız için çok teşekkürler. Bu yds kamplarından birini bitirsem sizce B2 seviye olabilir miyim (tabi ki düzenli bir çalışmayla). Bunlardan ayrı birde bolca speaking yapmak lazım. Bunun için kullandığınız bir site var mı acaba : )

Speaking için Cambly falan tercih edilebilir ücretsiz bir alternatifi bilmiyorum sosyal biriyseniz yabancı arkadaşlar edinebilir sohbet edebilirsiniz ayrıca YDS kampını bitirdiğinizde ortalama B1-B2 seviyesi olursunuz.

Hayırlı sabahlar. Yaz geldi. Lise bitti. Boş vaktim oldukça İngilizcemi geliştirmek istiyorum.

B1 seviyeyim intte ki o "malum" testlere göre. Listening'imin iyi olduğunu düşünüyorum. Yıllardır ing dizi, müzik izlemenin yararları. Ama grammer konusunda nereden başlayacağımı bilemiyorum. Yakın geçmiş zaman gibi böyle lisede dandik işlenmiş konuları nereden izlemeye başlamayalıyım, YouTube kanalı önerisi vb? Duolingo kullanıyorum 1 haftadır ama ona da para vermedikçe hiçbir yararı olmuyor.

Neler önerirsiniz liseden mezun olan birinin İngilizcesini geliştirmesi için. Şimdiden teşekkürler <3

Duolingo ücretsizde işe yarıyor bence hocam neden öyle düşündünüz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı