İngilizce şarkı sözü yazmak ve yurt dışına satmak

Öncelikle, yazdıklarına nasıl "şarkı sözü" diyebiliyorsun?
Hangi melodinin, temponun, prozodinin üzerine yazdın?

Şiir ya da düz yazıdır o yazdıkların.
Bu söylediğiniz 3 terime uygun hale getirmek zor değil.
Kısa bir deneme yapalım mı?

- Önce yazdıklarınızı paylaşın (4 satır yeterli)
- Sonra size ben de bir şarkı altyapısı paylaşayım.
- Vokal motifleri üzerine sözlerinizi değiştirmeden uygun hale getirerek yerleştirin, görelim.

- My peace is mine despite unlawful's scream
- A human aint gon' be bothered in existence of honesty
- Obviously u cant see the clean side of this Life
- ‘Cuz you sleep every night in your goddamn Bloody wealth

Buyurun...
@Single_factor
Ok.
Demonuz aşağıda.
Vokalin" do do do, du du du..." şeklinde tasarlağı melodilerin üstüne bu sözleri yerleştirin ve gönderin.

Prozodiye uygun olarak hece artmayacak, eksik kalmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ok.
Demonuz aşağıda.
Vokalin" do do do, du du du..." şeklinde tasarlağı melodilerin üstüne bu sözleri yerleştirin ve gönderin.

Prozodiye uygun olarak hece artmayacak, eksik kalmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna vaktimin olduğu bir gün bakacağım, ancak ben daha çok rap sözler yazmaktayım, yani müzik prozodisinin pek önemi yok, rap ve batılıların hiç duymadığı tarzda şeyler deniyorum.

Buna vaktimin olduğu bir gün bakacağım, ancak ben daha çok rap sözler yazmaktayım, yani müzik prozodisinin pek önemi yok, rap ve batılıların hiç duymadığı tarzda şeyler deniyorum.

Zaten yapamazsınız. Çünkü kelimleriniz doğaçlanan meledilere uymuyor. Bazı heceleri uzatmak, bazılarını da tekerleme gibi hızlı söylemek zorunda kalırız. Bunu kendiniz görün istemiştim.

Yani yukardaki şarkı benim olsa senin yazdıkların bana uymayacaktı. Halbuki sen; "her şarkıya uyar ve prozodiye uydurulur" diyordun.

Sizin yazdıklarınız "şarkı sözü" değiller. Şarkı sözü besteci ile birlikte yazılan şeylerdir. RAP e uyar mı? emin değilim.O alanın uzmanı değilim ama hızlı da söylense, bir kafiye içermeli ve hece sayıları ölçülerde eşit olmalı diye düşünüyorum. Bu açıdan da sınıfta kalıyorsunuz.

Son düzenleme:
Zaten yapamazsınız. Çünkü kelimleriniz doğaçlanan meledilere uymuyor. Bazı heceleri uzatmak, bazılarını da tekerleme gibi hızlı söylemek zorunda kalırız. Bunu kendiniz görün istemiştim.

Yani yukarıdaki şarkı benim olsa senin yazdıkların bana uymayacaktı. Halbuki sen; "her şarkıya uyar ve prozodiye uydurulur" diyordun.

Sizin yazdıklarınız "şarkı sözü" değiller. Şarkı sözü besteci ile birlikte yazılan şeylerdir. RAP e uyar mı? Emin değilim. O alanın uzmanı değilim ama hızlı da söylense, bir kafiye içermeli ve hece sayıları ölçülerde eşit olmalı diye düşünüyorum. Bu açıdan da sınıfta kalıyorsunuz.

Neden olumsuz ve art niyetli bir tavır içerisindesiniz! Ayrıca ben bu dünyada yapamazsın denecek son kişiyim! İstersem bunu bile başarırım! Hırsım ve tutkum akıl dışıdır! Asla pes etmem, yenil yenil ama daha iyi yenil ekolündenim! Lütfen saygısız tavırlarınızı bırakıp biraz yapıcı şeyler söyleyin!

Neden olumsuz ve art niyetli bir tavır içerisindesiniz! Ayrıca ben bu dünyada yapamazsın denecek son kişiyim! İstersem bunu bile başarırım! Hırsım ve tutkum akıl dışıdır! Asla pes etmem, yenil yenil ama daha iyi yenil ekolündenim! Lütfen saygısız tavırlarınızı bırakıp biraz yapıcı şeyler söyleyin!

Bir kere bile nasıl yapılır? Diye sormadın. sadece "Yaparım diyerek", "Öyle olduğunu zannederek, bu işin böyle yapıldığını sanarak" Vaktini ve gayretini harcıyorsun.

Başından beri yapıcı şeyler söylüyorum. Önceki konuların da bu konularda bilgi paylaşımı yaptım. Sen görmek istemiyorsun. Doğru yolun gösteriliyor olmasını saygısızlık olarak nitelendiriyorsun. Gerçekleri gör.

"Hırslı ve gayretli" isen bir eğitim merkezinde Şan ve solfej etimi al. Notalar ile cümlelerin uyumu, prozodi, heceleme gibi müzikal gereklilikleri öğren. Bu şart. Bunları bilmeden şarkı sözü yazamazsın.

Son düzenleme:
Bir kere bile nasıl yapılır? Diye sormadın. Sadece "Yaparım diyerek", "Öyle olduğunu zannederek, bu işin böyle yapıldığını sanarak" Vaktini ve gayretini harcıyorsun.

Başından beri yapıcı şeyler söylüyorum. Önceki konuların da bu konularda bilgi paylaşımı yaptım. Sen görmek istemiyorsun. Doğru yolun gösteriliyor olmasını saygısızlık olarak nitelendiriyorsun. Gerçekleri gör.

"Hırslı ve gayretli" isen bir eğitim merkezinde Şan ve solfej etimi al. Notalar ile cümlelerin uyumu, prozodi, heceleme gibi müzikal gereklilikleri öğren. Bu şart. Bunları bilmeden şarkı sözü yazamazsın.

Popçular bu yollardan geçmeden bir sürü şarkı yapıyorlar, demet akalın veya hadise bunları ne kadar biliyor! Zaten ben yavuz çetin veya MFÖ tarzı yazmıyorum, popüler ve alt seviye pop şarkı sözleri yazıyorum, bu açıdan değerlendirecek olursak, bu şartlar altında yazdıklarımı değerlendiremez miyim?

Popçular bu yollardan geçmeden bir sürü şarkı yapıyorlar, demet akalın veya hadise bunları ne kadar biliyor! Zaten ben yavuz çetin veya MFÖ tarzı yazmıyorum, popüler ve alt seviye pop şarkı sözleri yazıyorum, bu açıdan değerlendirecek olursak, bu şartlar altında yazdıklarımı değerlendiremez miyim?

Net söyleyeyim. Hiç şansın yok.
Tekrar edeyim;"Senin yazdıkların şarkı sözü değiller" Şiir ya da düz yazı yazıyorsun.

Demet / hadise İkisiyle de ilgin yok.
Demet, Mankenlikten sonra bu işe para harcadı ve yatırım yaptı. Şarkılar satın aldı, Prodüktörler tuttu. Müzikal yeteneği sayesinde bu noktaya gelmedi.

Hadise bir vokalist. Söz yazarı değil. Söz de yazıyorsa mutlaka solfej ve şan eğitimi görmüştür.

Net söyleyeyim. Hiç şansın yok.
Tekrar edeyim;"Senin yazdıkların şarkı sözü değiller" Şiir ya da düz yazı yazıyorsun.

Demet / hadise İkisiyle de ilgin yok.
Demet, Mankenlikten sonra bu işe para harcadı ve yatırım yaptı. Şarkılar satın aldı, Prodüktörler tuttu. Müzikal yeteneği sayesinde bu noktaya gelmedi.

Hadise bir vokalist. Söz yazarı değil. Söz de yazıyorsa mutlaka solfej ve şan eğitimi görmüştür.

Sana inat şarkı sözlerimi satacağım ve sonra buraya aldığım ücretin makbuzunu atacağım, sen de millete hater tavırlarla saldırmaya devam et!

Eğitimden neden çekiniyorsun? Kötü bir şey mi söylüyoruz? Saldırı mı bu?

Demek istediğim eğitimden kaçmak değil, eğitimi bu şekilde almaktan kaçmak! Ben konunun uzmanlarıyla, baş başa çalışmaktan hoşlanıyorum, o nedenle verimli olmayacağından sana nasıl olacak demedim, çünkü tek başıma ve internetten sağlıklı olmuyor.

Geri
Yukarı