Çözüldü İngilizce seviyemi nasıl belirlerim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperenKRN

Decapat
Merhabalar.
9.sınıfa geçtim yazılımla ilgileniyorum ve C dili öğrenmeyi istiyordum ama bugün bilgisayar öğretmenimle konuştum bana önce algoritma öğrenmem gerektiğini söyledi ve İngilizce seviyemi sordu.
Size soracak olduğum şeyler.
1. İngilizce seviyemi nasıl belirlerim (meb müfredatına göre öğretilen ingilizcenin kat ve kat üstünde biliyorum)
2-Okul hocası bana yazılım öğretme şansı var mı?

Çözüm
Merhabalar.
9.sınıfa geçtim yazılımla ilgileniyorum ve C dili öğrenmeyi istiyordum ama bugün bilgisayar öğretmenimle konuştum bana önce algoritma öğrenmem gerektiğini söyledi ve İngilizce seviyemi sordu.
Size soracak olduğum şeyler.
1. İngilizce seviyemi nasıl belirlerim (meb müfredatına göre öğretilen ingilizcenin kat ve kat üstünde biliyorum)
2-Okul hocası bana yazılım öğretme şansı var mı?

Programlama dillerini öğrenmek için illa öğretmen şart değil birçok eğitim seti var. YouTube birçok içerik var. Zaten İngilizce biliyorsunuz. Biraz daha işinize odaklı teknik ingilizcenizi geliştirirsiniz. Programlama dillerini daha kolay öğrenebilirsiniz. Araştırma süreçleri vs kolay olur. Özel kurslar var bilgeadam gibi vs siz yeter ki öğrenmek isteyin gerisi kolay kendinizi şartlamayın o yok bu yok diye bunlar bahaneden öteye geçmeyecektir. Bir yerden başlayın başlamak bitirmenin yarısıdır.
-
Aynı anda yazmışız ama olsun :).

Benim için İngilizce 2'ye ayrılır:
- Normal günlük hayat
- İş

Ben de yazılımla ilgileniyorum, günlük hayatta çok rahat İngilizce konuşabilirim ama iş yazılıma gelince her şey değişir. Çünkü çok fazla terim anlam var ve hayal edemeyeceğin kadar kelime bilmek zorundasın. O yüzden İngilizce seviyeni bulmak yerine yazılım terimlerinin anlamlarını öğrenmen daha iyi olur.

Benim için İngilizce 2'ye ayrılır:
- Normal günlük hayat.
- Iş.

Ben de yazılımla ilgileniyorum, günlük hayatta çok rahat İngilizce konuşabilirim ama iş yazılıma gelince her şey değişir. Çünkü çok fazla terim anlam var ve hayal edemeyeceğin kadar kelimebilmek zorundasın. O yüzden İngilizce seviyeni bulmak yerine yazılım terimlerinin anlamlarını öğrenmen daha iyi olur.

Tamamdır teşekkür ederim.

Geri
Yukarı