İngilizce seviyesi nasıl yükseltilir?

@baran_basaran Videogamedunkey tech kanalı değil, troll yapıyor o.

Ek olarak Rookervision'da sadece oyun konsolları oyunlarına teknik karşılaştırma falan yapıyor.

Diğerlerini ben de takip ederim, severim güzel tech kanallarıdır.

LinusTechTips, Gamers Nexus ve Hardware Unboxed öneririm bunlara ek olarak.
Unuttum işte, yoksa işime yarayanların hepsini takip ediyorum merak etme. :)
Aslında oyunlar da teknolojinin bir yansıması olduğu için onları kayırmadım. :D
@mburaktekin 'ın hepsinden zevk alacağını düşünüyorum.

Konudan alakasız, bu adamların ne çok ürün çeşitleri var ya, kasa çnerisi istiyorlar adamlar onlarca farklı markadan kasa sıralıyor. Bizde ise Aerocool, Dark...

Eğer ki
Ben seviyemi hep B2 olarak bilirdim, A2'ymiş. Bunu gördükten sonra üzüldüm tabii. Dizi izleyin demeyin çünkü dizilerden çok fazla bir şey kazanamadım -altyazılı izliyorum. Grameri okuldan hallederim diye düşünüyorum. Kelime dağarcığımı nasıl geliştiririm? Bugün mesela Empress'in yayınladığı şu metni çevirmeye çalıştım, kısmen çevirebildim ama zorlandım. İlerideki hedefim çevirmen olup İngiltere'ye gitmek. Yaşım 14.

Eki Görüntüle 711579
Oyunları İngilizce oynarım bu arada.
Eğer ki grameri okuldan öğrendiklerin ile halledeceğini düşünüyorsan, Cambridge'in birkaç yılda bir oluşturup da yayımladığı "Pet Vocabulary List" içindeki kelimeleri öğrenmeni tavsiye ederim; İngilizce'de en çok kullanılan 6000 kelimeyi içinde bulundurur; lakin "Ben pratik yaparak öğrenmeyi daha kolay bulurum." diyorsan, Ernest Hemingway'in yazdığı "İhtiyar Balıkçı"(The Old Man and the Sea); Lois Lowry'nin yazdığı "Seçilmiş Kişi"(The Giver) kitaplarını İngilizce olarak okuyarak, kelimeleri ve bazı cümle kurma şekillerini daha doğrudan öğrenebilirsin. Bir de Uzak Doğu romanlarında genellikle Çin'de yazılan, 'Xianxia, Wuxia, Xuanhuan' türleri diye geçen kitaplardan bazılarını okursan, kelimeleri tekrardan ve tekrardan göreceğinden dolayı kelime dağarcığını daha da iyi bir seviyeye yükseltmiş olursun. Gramerde belli bir seviyeye ulaştıktan sonra 'Martin Hewings' isimli dilbilgisi uzmanının "Advanced Grammar in Use" kitabında yazdıklarını okumanı tavsiye ederim.

Eğer ki

Eğer ki grameri okuldan öğrendiklerin ile halledeceğini düşünüyorsan, Cambridge'in birkaç yılda bir oluşturup da yayımladığı "Pet Vocabulary List" içindeki kelimeleri öğrenmeni tavsiye ederim; İngilizce'de en çok kullanılan 6000 kelimeyi içinde bulundurur; lakin "Ben pratik yaparak öğrenmeyi daha kolay bulurum." diyorsan, Ernest Hemingway'in yazdığı "İhtiyar Balıkçı"(The Old Man and the Sea); Lois Lowry'nin yazdığı "Seçilmiş Kişi(The Giver) kitaplarını İngilizce olarak okuyarak kelimeleri ve bazı cümle kurma şekillerini daha doğrudan öğrenebilirsin. Bir de Uzak Doğu romanlarında genellikle Çin'de yazılan, 'Xianxia, Wuxia, Xuanhuan' türleri diye geçen kitaplardan bazılarını okursan, kelimeleri tekrardan ve tekrardan göreceğinden dolayı kelime dağarcığını daha da iyi bir seviyeye yükseltmiş olursun. Gramerde belli bir seviyeye ulaştıktan sonra 'Martin Hewings' isimli dilbilgisi uzmanının "Advanced Grammar in Use" kitabında yazdıklarını okumanı tavsiye ederim.
Ben bu yorumu nasıl bir köşeye sabitleyebilirim daha sonra gelip bakmam gerekebilir ?

Eğer ki

Eğer ki grameri okuldan öğrendiklerin ile halledeceğini düşünüyorsan, Cambridge'in birkaç yılda bir oluşturup da yayımladığı "Pet Vocabulary List" içindeki kelimeleri öğrenmeni tavsiye ederim; İngilizce'de en çok kullanılan 6000 kelimeyi içinde bulundurur; lakin "Ben pratik yaparak öğrenmeyi daha kolay bulurum." diyorsan, Ernest Hemingway'in yazdığı "İhtiyar Balıkçı"(The Old Man and the Sea); Lois Lowry'nin yazdığı "Seçilmiş Kişi"(The Giver) kitaplarını İngilizce olarak okuyarak, kelimeleri ve bazı cümle kurma şekillerini daha doğrudan öğrenebilirsin. Bir de Uzak Doğu romanlarında genellikle Çin'de yazılan, 'Xianxia, Wuxia, Xuanhuan' türleri diye geçen kitaplardan bazılarını okursan, kelimeleri tekrardan ve tekrardan göreceğinden dolayı kelime dağarcığını daha da iyi bir seviyeye yükseltmiş olursun. Gramerde belli bir seviyeye ulaştıktan sonra 'Martin Hewings' isimli dilbilgisi uzmanının "Advanced Grammar in Use" kitabında yazdıklarını okumanı tavsiye ederim.
Kral ne yaptın sen ya. Pratik yaparak öğrenmek daha da kolayıma gelir. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı