İngilizce speaking sınavı için ne yapılabilir?

ArthurMorgan33

Kilopat
Daha fazla  
9. sınıfım ve İngilizceden speaking sınavımız var yarın, pek bilinmeyen bir hayvan seçip İngilizce anlatmamız lazım ama benim İngilizcem iyi olmasına rağmen aklıma bir şey gelmiyor, sizce ne yapabilirim?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam siz İngilizce öğretmediydiniz sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu aşana kadar İngilizce makale yazman gerekiyor. İlk makalelerde aklına bir şey gelmemesi seni zorlayabilir ama zamanla aşarsın.

Makale yazabileceğin konuları şuradan bulabilirsin: https://takeielts.britishcouncil.org/take-ielts/prepare/free-ielts-practice-tests/writing/academic

Hocam az bilinen hayvanlar yazıp su geyiğini seçtim, Wikipedia'dan türkçesini kopyalayıp Translete'e yapıştırdım, oradaki cümleleri kendime göre basitleştirdim,bugün yapıldı bu arada sınav.

benim İngilizcem iyi olmasına rağmen aklıma bir şey gelmiyor
O yaşta ve o İngilizce düzeyinde hoca senden öyle mükemmel bir şey beklemez, fazla kasma. Çünkü o düzeyde bir şey yapabilmenin pek bir imkanı yok. Kelime dağarcığın ve fikirlerin gelişmeye devam ettikçe bunu yapabileceksin. Bu konuda endişelenmene gerek yok.
az bilinen hayvanlar yazıp su geyiğini seçtim, Wikipedia'dan türkçesini kopyalayıp Translete'e yapıştırdım, oradaki cümleleri kendime göre basitleştirdim
Yapmışsın zaten.

Hocam az bilinen hayvanlar yazıp su geyiğini seçtim, Wikipedia'dan türkçesini kopyalayıp Translete'e yapıştırdım, oradaki cümleleri kendime göre basitleştirdim
Dediğim gibi İngilizceni daha çok geliştirmek istiyorsan makale yazmak çok fazla geliştirir.
Mesela makale yazarken 1 kelimeyi maksimum 3 defa tekrar ettikten sonra eşanlamlısına bakıp onu kullanabilirsin. Düşüncelerini yazıya dökmen Speaking'ten tut Listening aşamasına kadar her aşamada çok verimli olur ve işi daha da ilerletirsen İngilizce düşünür düzeye gelirsin. Sana bağlı.

Dediğim gibi İngilizceni daha çok geliştirmek istiyorsan makale yazmak çok fazla geliştirir.
Mesela makale yazarken 1 kelimeyi maksimum 3 defa tekrar ettikten sonra eşanlamlısına bakıp onu kullanabilirsin. Düşüncelerini yazıya dökmen Speaking'ten tut Listening aşamasına kadar her aşamada çok verimli olur ve işi daha da ilerletirsen İngilizce düşünür düzeye gelirsin. Sana bağlı.
Makale başlangıç seviyesindeki insanları çok zorlar. Bunun yerine illa çıktı istiyorsanız ingilizce günlük yazmanızı tavsiye ederim. Çok fazla özele girmezseniz de hocalarınıza kontrol ettirebilirsiniz cümle kurarken hata filan yapıyor musunuz diye

Makale başlangıç seviyesindeki insanları çok zorlar. Bunun yerine illa çıktı istiyorsanız ingilizce günlük yazmanızı tavsiye ederim. Çok fazla özele girmezseniz de hocalarınıza kontrol ettirebilirsiniz cümle kurarken hata filan yapıyor musunuz diye
Makale yazmasını bilmeyen günlükte de zorlanır hocam. Makaledeki asıl amaç zaten kelime dağarcığını geliştirip synonymleri öğrenmek. Kelime tekrarı yaptırmamak ve bilmediğin kelimeyi farkettirmek.

Makale yazmasını bilmeyen günlükte de zorlanır hocam. Makaledeki asıl amaç zaten kelime dağarcığını geliştirip synonymleri öğrenmek. Kelime tekrarı yaptırmamak ve bilmediğin kelimeyi farkettirmek.
Günlük konuşma dediğiniz olay maksimum 50 kelimelik bir olay o yüzden pek de abartmamak gerekir. Ben bile makale yazarken zorlanıyorum ki makale dediğiniz olay ciddi bir araştırma gerekir. Makale yazmak için zaten advanced seviyede filan olmak lazım ki eğer öyle değilse yazmaya çalışacağı şey hiçbir olayı olmayan saçma sapan bir şey olur o yüzden arkadaşın günlük konuşma için ingilizce günlük tutması en doğru olur.

Günlük konuşma dediğiniz olay maksimum 50 kelimelik bir olay o yüzden pek de abartmamak gerekir.
Maksimum 50 kelime? Ortalama bir insanın günde 7.000 ila 20.000 kelime konuştuğu tahmin edilmektedir.
Ben bile makale yazarken zorlanıyorum
Amaç geliştirmek için zorlamak zaten zorlanmadan, emek ve çaba sarfetmeden bir yere varamazsın.
makale dediğiniz olay ciddi bir araştırma gerekir. Makale yazmak için zaten advanced seviyede filan olmak lazım ki eğer öyle değilse yazmaya çalışacağı şey hiçbir olayı olmayan saçma sapan bir şey olur o yüzden arkadaşın günlük konuşma için ingilizce günlük tutması en doğru olur.
Siz sanıyor musunuz ki her makalenin topici "How to colonize Mars?" oluyor. Öyle bir şey yok.
IELTS, TOEFL sınavındaki bile topicler sizin sandığınız kadar zor gelmiyor ve hakkında kolayca essay yazılabiliyor ancak önemli olan eşanlamlı ve yüksek seviyeli kelimeler çünkü sürekli kelime tekrarı yapar fazla basic kelimeler kullanırsanız kelime dağarcığınızın zayıflığını gösterirsiniz. İşte makale yazın demem de bu yüzden zaten çünkü yazarken kelime eksikliğini, hangi kelimeleri bilmediğini farkediyorsun. Açıyorsun, sözlükten bakıyorsun sonra yazdığın için ve cümle içinde kullandığın için akılda kalıcı oluyor ve belli bir süre sonra sözlükten bakmadan yazmaya başlıyorsun.

Geri
Yukarı