İngilizce, Türkçe ve Din hariç diğer derslerde hiç iyi değilim

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Her deneme yaptığımızda gelen sonuçlar beni çok üzüyor cidden. İngilizce, Din, Türkçe den iyi olduğum başka ders yok. Sayısalda berbatım. İngilizcem, Türkçem, din im gayet güzel denemelerde. Yazılılardada aynı. Ama matematik aşırı kötü, inkılap az çok iyiyim, fen berbatım. Anlayamıyorum sayısalı. Bu iyi olduğum dersler ile ileride güzel bir meslek sahibi olabilir miyim? Yoksa sayısalımın illa iyi mi olması gerek? Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.

İngilizce üzerine meslekler düşünüyorum.

Dil seçeceksin zaten ve bildiğim kadarıyla fen liselerinde dil sınıfı açılmıyor. Lise seçimini ona göre yaparsın yani. Ayrıca inkılap dersinde bol bol ezber yapıp birkaç günde bir tekrar edin böylece konular aklınızda kalır. Sayısal dersler içinse okulda anlamıyorsanız ya kursa gideceksiniz (imkanınız varsa) ya da evde kendiniz çalışacaksınız başka yolu yok. Ayrıca iyi bir meslek için maalesef sayısal yapman gerekiyor ama dil seçeceğin için matematik seni iyi bir meslek seçebilmenden çok iyi bir üniversiteye gitmen gerek ve üniversite sınavında matematikten 10 net yaparsanız ortalamanın bir tık üstü bir üniversiteye gidebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Öncelikle İngilizce ile alakalı bir meslek düşünüyorsan okuduğun bir lisenin önemi yok. Kendini dil alanında geliştirip YKS'de dil alanından sınava girmen gerekmekte.

Onun dışında sayısal her alanda ne yazık ki var. En basitinden iyi bir TYT sonucu olmadan iyi bir dil sonucu elde edemiyorsun. Tabii 4-5 seneye ne değişir, bilemeyiz. Ancak matematiğin önemi hiçbir zaman azalmaz, azalacağını da sanmıyorum. Özellikle de dilciler matematik yapamıyorken.

Matematiği minimum düzeyde yapmaya çalışırsan iyi olur, ileriki sınavların için hafif bir temel atmak iyi olur. Şimdi temelini iyi atamazsan ilerleyen zamanlarda ne yazık ki çok sıkıntı çekersin, dost acı söyler. O yüzden az da olsa yapmaya çalış.

Merhaba. Her deneme yaptığımızda gelen sonuçlar beni çok üzüyor cidden. İngilizce, din, türkçeden iyi olduğum başka ders yok. Sayısalda berbatım. İngilizcem, Türkçem, din im gayet güzel denemelerde. Yazılılardada aynı. Ama matematik aşırı kötü, inkılap az çok iyiyim, fen berbatım. Anlayamıyorum sayısalı. Bu iyi olduğum dersler ile ileride güzel bir meslek sahibi olabilir miyim? Yoksa sayısalımın illa iyi mi olması gerek? Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.

(önemli yerleri işaretledim) Aynı konuya tekrar yanıt yapıyorum 1 sene arayla hem de, şunu söyleyebilirim ki geçen sene bu yorumu yaparken derslerim çok kötüydü denemeler berbattı. O dönemin sonlarına doğru dersleri çok iyi dinlemeye başladım ve LGS denemelerim 460 puan ortalamaya geldi. Gram not tutmuyor, ders işlemiyor, her gün ailem aranıyordu. Şu an derslerim çok iyi ve hiç dert tasa yok. özet olarak: İnsan kendisini düzeltmeye başlıyor. Derslerde sürekli odaklanın tekrar yapın bunu düzen olarak oturtun. Bunu bir süre yaparken yorulacaksınız ardından alışacaksınız. Bunu düzen yaparsanız LGS veya üniversite sınavında zorluk çekmezsiniz. bu yorum sizin işinize yaramıyor olabilir. Ama burada işine yarayacak olan kişilerin olduğunu düşünüyorum saygılar.🤓

Merhaba. Her deneme yaptığımızda gelen sonuçlar beni çok üzüyor cidden. İngilizce, Din, Türkçe den iyi olduğum başka ders yok. Sayısalda berbatım. İngilizcem, Türkçem, din im gayet güzel denemelerde. Yazılılardada aynı. Ama matematik aşırı kötü, inkılap az çok iyiyim, fen berbatım. Anlayamıyorum sayısalı. Bu iyi olduğum dersler ile ileride güzel bir meslek sahibi olabilir miyim? Yoksa sayısalımın illa iyi mi olması gerek? Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.
sözel alan seçerek sayısal ders göremeden güzel meslekler seçebilirsin ancak daha o zamana kadar belki derslere bakış açın değişir .

Geri
Yukarı