İngilizcede adverb ve adject farkı nedir?

ErrorCorrection

Decipat
Arkadaşlar anlamı kafama tam oturdu. Adverb ismi, adject ise fiili niteler derken comparable ve comparably kelimelerine bakayım dedim.
Comparable sözcüğünde cümlelerin çoğunu anladım ve çoğunda da ismi niteliyordu. Ama neredeyse onlarca sitede yüzlerce cümleye baktım ama en fazla 2,3 tanesinden comparably fiili niteliyordu.

Yani neredeyse bütün baktığım cümlelerde comprable da comprably de ismi niteliyor. Bu nasıl oluyor?

Adverb ismi nitelemez, fiili veya genel anlamda durumu niteler. Bazı durumlarda sıfatı da niteler. Verdiğin örnekte (ki tam cümleyi vermemişsin) bahsettiğin adverb, arkasındaki ismi niteleyen bir sıfatı niteliyor olabilir. "quickly prepared dish" gibi. Buradaki zarf aslında sıfatı niteliyordur ismi değil.

Bir kaç örnek:

"He is a miserable child." veya "Faithful people deserve love more than others."

"He lives miserably." veya "People should be more responsible in their relationships and act faithfully."

Gözlem ve taklit. Metin okumak. İlla roman olmasına gerek yok. Film izlemek ama aksiyonu değil, dili. Müzik dinlemek ama ritmi değil, sözleri. %70-80'ini anladığın kaynaklar olmalı. Çoğunluk anlaşılmaz olursa hem motivasyon düşer, hem de kafayı nereye yoracağını bilemezsin.

Gözlem ve taklit. Metin okumak. İlla roman olmasına gerek yok. Film izlemek ama aksiyonu değil, dili. Müzik dinlemek ama ritmi değil, sözleri. %70-80'ini anladığın kaynaklar olmalı. Çoğunluk anlaşılmaz olursa hem motivasyon düşer, hem de kafayı nereye yoracağını bilemezsin.

Şu an her gün 5 tane oxford 3000'den bilmediğim kelimeleri çalışıyorum. Nerelerde kullanılıyor? Örnek cümleler nelerdir? Araştırırken yeni keliemler de öğreniyorum.
Voscreen çalışıyorum. Müziklerle çalışmak istiyorum ama cidden çok bilmediğim sözcük oluyor. Film konusunda animasyon filmleri ya da sevdiğim filmleri izlemeyi planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı