İngilizceye nasıl çalışılır?

Keşke dil öğrenmek bu kadar kolay olsaydı, biz neden 4 sene öğretmeyi okuyorsak artık. İngilizce'yi günlük hayatınızın bir parçası haline getirmezseniz öğrenmeniz biraz zor, doğuştan yeteneğiniz yok ise tabii. Giriş seviyesi İngilizce öğrendikten sonra Youtube üzerinden çocuklar için yapılan öğretici animasyonları izleyebilirsiniz.

Öncelikle 39 saatlik pasif eğitim ile sıfırdan B1 seviyesine ulaşmayı hedeflemeyin. Bu, daha sonra hayal kırıklığına neden olur. Bu videolar dışında çok ama çok fazla dile maruz kalmak gerekiyor. 4 tane beceri var dil eğitiminde. Dinleme, konuşma, okuma, yazma. Her beceriyi ayrı ayrı geliştirmek lazım. Her gün 6 kelime öğrenip, bir iki paragraf yazıp (ilk seviyelerde çok kasmadan), yarım saat listening çalışıp (Youtube listening alıştırmaları), yavaş yavaş kendini tanıtma gibi temel şeyleri ses kaydedip bilen birine atarsan birkaç ay içinde iyi bir temel oluşturursun. Haftada 3-4 saat ders izlemek ile hiçbir ilerleme kaydedemezsin. İngilizce'yi hayatına dahil etmen şart.
Çok zor geldi ben dersleri dinleyip öğreneceğimi sanmıştım...

Keşke dil öğrenmek bu kadar kolay olsaydı, biz neden 4 sene öğretmeyi okuyorsak artık. İngilizce'yi günlük hayatınızın bir parçası haline getirmezseniz öğrenmeniz biraz zor, doğuştan yeteneğiniz yok ise tabii. Giriş seviyesi İngilizce öğrendikten sonra Youtube üzerinden çocuklar için yapılan öğretici animasyonları izleyebilirsiniz.
Hayatımın bir parçası haline nasıl getireceğim?
😀

Oyun oynayarak elde ettiğiniz İngilizce seviye düzeyi ne? A2 mi?
Hayatımın bir parçası haline nasıl getireceğim?
Sürekli öğrenmeye çalışmalısınız. Mesela, eğer İngilizce bilen bir arkadaşınız var ise onunla sürekli olarak İngilizce konuşmaya çalışabilirsiniz. Bunun yanında dizi/film izlerken hem çeviriye dikkat edip hem de söylenenleri dikkatle dinlemelisiniz, bu sayede belli kalıplar aklınızda daha kolay yer edebilir. Bunun yanında, sevdiğini yabancı şarkıların Türkçe çevirilerine Youtube üzerinden bakabilir, anlık olarak karşılıklarını görebilirsiniz. Bunun yanında, ilginç/bilmediğiniz bir kelime gördüğünüzde İngilizce karşılığına bakıp not tutabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı