İngilizce'ye nasıl çalışmalı?

ahlatliinsan

Hectopat
Makaleler
1
Herkese selamlar. Ben bu sene 9. sınıfa geçtim, yaşım 14. liseye geçtik geçmesine de İngilizce dersinde hoca İngilizce ve çok hızlı konuşuyor. Dediklerinin bir kısmını anlamıyorum. Çevirmeye çalıştığımda da ben çevirene kadar hoca birkaç cümle atlamış oluyor. Yani dersten hiçbir şey anlamıyorum. İnternetten çalışmak istiyorum ama YouTube'da olan videoların hemen hemen hepsi geçen senenin ve yanlışım yoksa arada müfredat farkı var. İleride olmak istediğim meslek pilotluk. Okul dışında konuşma dilinde çok çalışıyorum ve iyiyim. Ama okula da çalışmalıyım ki YKS gibi sınavlarda not engeline takılmayayım. Önerileriniz nedir sizin? Sizce ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin hoca biraz kötü anlatıyor galiba. Benim ingilizcem çok kötüydü. Sadece ödev yaparak konuları anladım.

Herkese selamlar. Ben bu sene 9. sınıfa geçtim, yaşım 14. liseye geçtik geçmesine de İngilizce dersinde hoca İngilizce ve çok hızlı konuşuyor. Dediklerinin bir kısmını anlamıyorum. Çevirmeye çalıştığımda da ben çevirene kadar hoca birkaç cümle atlamış oluyor. Yani dersten hiçbir şey anlamıyorum. İnternetten çalışmak istiyorum ama YouTube'da olan videoların hemen hemen hepsi geçen senenin ve yanlışım yoksa arada müfredat farkı var. İleride olmak istediğim meslek pilotluk. Okul dışında konuşma dilinde çok çalışıyorum ve iyiyim. Ama okula da çalışmalıyım ki YKS gibi sınavlarda not engeline takılmayayım. Önerileriniz nedir sizin? Sizce ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Oyun oyna. Bu ruhunu şeytana satmak gibidir. Bütün derslerden vazgeçip 20 saat İngilizce oyunlar oynarsan İngilizce sana çok kolay gelir.

Oyun oyna. Bu ruhunu şeytana satmak gibidir. Bütün derslerden vazgeçip 20 saat İngilizce oyunlar oynarsan İngilizce sana çok kolay gelir.
Hayır aklınıza gelen herşeyi yazmayın lütfen. Sınıfta kalma gibi bir durum var. Oyunların verdiği ingilizceyi hocalar sınavda sormayacak.

BBC'nin önceden yayınlanmış programlarının ses kayıtları var onları okuldan eve dönerken açıp anlamaya çalışarak dinlemeye çalışabilirsin. Speaking için bol bol dizi izle İngilizce ses ve altyazılı olacak şekilde, ve dizilerde veya bu BBC'nin ses kayıtlarında geçen kalıpların anlamlarına Tureng - Türkçe İngilizce Sözlük veya Cambridge Dictionary | İngilizce Sözlük, Çeviri ve Eşanlamlılar Sözlüğü adresleri üzerinden bakabilirsin, önerim Cambridge Dictionary'den İngilizce-İngilizce olacak şekilde okuman ama ben anlamakta sıkıntı çekerim diyorsan tureng de alternatif ama; tüm kalıplar yok tureng'de o yüzden önerim kendini zorlaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı