İngilizce'ye nasıl çalışmalı?

BBC'nin önceden yayınlanmış programlarının ses kayıtları var onları okuldan eve dönerken açıp anlamaya çalışarak dinlemeye çalışabilirsin. Speaking için bol bol dizi izle İngilizce ses ve altyazılı olacak şekilde, ve dizilerde veya bu BBC'nin ses kayıtlarında geçen kalıpların anlamlarına Tureng - Türkçe İngilizce Sözlük veya Cambridge Dictionary | İngilizce Sözlük, Çeviri ve Eşanlamlılar Sözlüğü adresleri üzerinden bakabilirsin, önerim Cambridge Dictionary'den İngilizce-İngilizce olacak şekilde okuman ama ben anlamakta sıkıntı çekerim diyorsan tureng de alternatif ama; tüm kalıplar yok tureng'de o yüzden önerim kendini zorlaman.
Teşekkürler
Okulda Ingilizce derslerini asla dinlemedim. Ingilizce yun, dizi ve filmler, muzik, ilgi alaninla alakali seyleri okumak ve izlemek falan daha faydali.
Orası öyle tabi. Ama benim zaten günlük hayatta konuşma için ingilizcem gayet iyi. Benim tedirgin olduğum kısım not tarafı. Sonuçta notla kazanamadıktan sonra o kadar bilmenin pek bir anlamı kalmıyor

Orası öyle tabi. Ama benim zaten günlük hayatta konuşma için ingilizcem gayet iyi. Benim tedirgin olduğum kısım not tarafı. Sonuçta notla kazanamadıktan sonra o kadar bilmenin pek bir anlamı kalmıyor
Oyleyse sinavlarda sorun yasamazsiniz. Sorun yasiyorsaniz gelistirmeye devam edin ama bunu okul dersleriyle yapmanizi tavsiye etmem. Ben Turkcelerini izledigim Cartoon Network cizgi dizilerini Ingilizce dublaj ve altyaziyla bitirerek gordugum etkiyi baska bir seyde goremedim.

Kaygı duyduğun kısım eğer grammar ise internette çok fazla konu anlatımı var. En basitinden öğrenmek istediğin tense i Google'a yaz örnekli bir biçimde konuyu anlatıyor, bu grammar bilgisinin dışında tabi kelime bilginin de iyi olması lazım o yüzden kelime dağarcığını bir önceki mesajımda da söylediğim gibi İngilizce ses ve altyazılı film dizi belgesel her şey olur bunları izleyerek bilmediğin kısımları sözlük karıştırıp öğrenerek genişletmekten geçiyor. Emek istiyor biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı