İngilizceye nereden başlamalıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Seviyeni belirler misin ? Ona göre önereceğim.
A2.2 seviyesinden sonra takılmaya başladım B1.2 de tamamen durdu.

O anlamda demedim hocam anlamamissiniz sanirim, gecmis zamanda ki saçma sapan ekleri ezberlemesine gerek yok yurt disina ciktim ve fiilin 2. 3. hali yok su ek falan hiçbir işime yaramadı konusurken cok az deyinilen şeyler.
Bu arkadaşın konuyu yurt dışında İngilizce konuşmak için açtığını zannetmiyorum. Keza öyle bile olsa o 2. 3. haller cümlenin yapısını değiştiriyor. Devrik ya da eksik cümle kurarsınız diğer şekilde.

Seviyenizi biliyor musunuz? İnternetten çalışarak temelinizi oluşturun (çok genel oldu fakat bir sürü şey var.). Hangi İngilizce aksanını öğrenmek istediğinize karar verin. Ardından kelime haznenizi film, dizi izleyerek geliştirin. Bilgisayara çok giriyorsanız oyunları İngilizce oynayın. İnternetten bakarım diye almamazlık yapmayın bence , İngilizce-Türkçe sözlük alın. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Yanlış hatırlamıyorsam İngilizce öğretmeniydiniz hocam sizde tecrübelerinizi aktarabilirsiniz.🙂

A2.2 seviyesinden sonra takılmaya başladım B1.2 de tamamen durdu.
Şimdiki zaman ile beraber başlayın hocam. Kolay demeyin ve şimdiki zamanda sık kullanılan kelimelere göz atın. B1.2'De durmanız demek past, past perfect veya present continious perfect konularını bilmediğiniz anlamına geliyor.

Bu arkadaşın konuyu yurt dışında İngilizce konuşmak için açtığını zannetmiyorum. Keza öyle bile olsa o 2. 3. haller cümlenin yapısını değiştiriyor. Devrik ya da eksik cümle kurarsınız diğer şekilde.
Hocam aslında öğrendiğim ingilizceyi eğer olursa başka bir ülkede konuşabilmek için demiştim. Yani kesin gideceğim denemez.

Hocam aslında öğrendiğim ingilizceyi eğer olursa başka bir ülkede konuşabilmek için demiştim. Yani kesin gideceğim denemez.
Tanzanya İngilizcesi konuşacaksanız hallere ya da in on olaylarına bakmanıza gerek yok. Ancak iletişimi kuvvetlendirmek varken neden yapmayasınız ?

Attığım videonun yorumlarından bir kesit hocam.

As a native speaker, C1 is generally reserved for literature only, practically nobody actually speaks like that in person. Anybody can survive 99% of conversations in English at a B level

C seviyesi İngilizce akademik seviye olarak geçiyor zaten. Yurt dışı amaçlı öğreniyorsanız bu kadar detaylı ve sürekli kullanılmayan yazı durumlarında kullanılan kelimelere gerek yok. 3 temel zaman sizi gramer olarak doyuracaktır.

Geri
Yukarı