Rehber İngilizceyi geliştirme yöntemleri

Tam da ihtiyacım olan bir şey. Teşekkürler. 🙏 Benim seviyem 10 üzerinden 2,5 filandır herhalde. Tanışma kısmı ve bir miktar soru sorabilecek düzeydeyim. Ya da hayatta kalmam gerektiğinde gitmek istediğim yeri sorabilecek ya da genel ihtiyaçlarımı anlatabilecek yeterliliğe de sahibim sanırım. İngilizce öğrenme amacım dili güzel konuşabilmek değil. ''Ben istiyor içmek su bilmiyor nerede alacak'' dediğimde karşımdakinin ne demek istediğimi anlayabilmesi benim için yeterli. İngilizceyi bu seviyede öğrenmek için ne yapmalıyım yol yordam gösterebilecek var mı acaba ? Şu an için aklımdaki plan İngilizce olarak günlük tutmak ve pek mümkün değil gibi ama yazışarak günlük İngilizce konuşabileceğim birisini bulmak.

Tam da ihtiyacım olan bir şey. Teşekkürler. 🙏 Benim seviyem 10 üzerinden 2,5 filandır herhalde. Tanışma kısmı ve bir miktar soru sorabilecek düzeydeyim. Ya da hayatta kalmam gerektiğinde gitmek istediğim yeri sorabilecek ya da genel ihtiyaçlarımı anlatabilecek yeterliliğe de sahibim sanırım. İngilizce öğrenme amacım dili güzel konuşabilmek değil. ''Ben istiyor içmek su bilmiyor nerede alacak'' dediğimde karşımdakinin ne demek istediğimi anlayabilmesi benim için yeterli. İngilizceyi bu seviyede öğrenmek için ne yapmalıyım yol yordam gösterebilecek var mı acaba ? Şu an için aklımdaki plan İngilizce olarak günlük tutmak ve pek mümkün değil gibi ama yazışarak günlük İngilizce konuşabileceğim birisini bulmak.
Eğer Discord hesabınız varsa sizinle günlük olarak İngilizce konuşabiliriz hem benim için de iyi olur. Ayrıca English diye bir server var orada speaking de yapabilirsiniz.

Eğer Discord hesabınız varsa sizinle günlük olarak İngilizce konuşabiliriz hem benim için de iyi olur. Ayrıca English diye bir server var orada speaking de yapabilirsiniz.
Dc hesabım var dediğiniz gibi yapabiliriz. O servera baktım da çok kalabalık. Bir de Dc'ye çok hakim değilim orası beni biraz aşabilir. 😄 Şimdilik hafiften başlamak daha iyi olur benim için.

Burada da bazı kitaplar buldum. Rastgele alırsanız karışık gelebilir. İngilizcede seviye atlamak mı istiyorsunuz ve tam seviyeniz nedir?

Ortaya yakın :) Alice in Wonderland'i okurken zorlandım. İlk bölüm bittiğinde bırakmıştım. Biraz daha kısa ve aşama aşama ilerleyen bir şeyler bulursam okuyacağım

Herkese merhabalar arkadaşlar, hazırlık öğrencisi olarak size bazı İngilizceyi geliştirme yöntemlerinden bahsedeceğim:

Speaking:

Bu kısımda öncelikle kendinizi tanıtmaya çalışmanızı öneririm, mesela adım soyadım, yaşım okulum, işim ve hobilerim. Size Discord'da English sunucusunu öneririm, yabancı veya native insanlarla konuşabilirsiniz. Bazı kalıplar:

AGREEING (AYNI FİKİRDEYSEK):

I think we should…

Perhaps you are right

You are absolutely right

That is right

I couldn’t agree more

Yes, why don’t we do that

Why not?

That is a great idea!

I agree with you

I quite agree

That is correct

Of course

Certainly

DISAGREEING:

I don’t agree..

That isn’t right

You are wrong there..

Of course not

Certainly not.

I don’t think so

I believe not…..

I don’t think we should...

That is a good idea, but I’m not sure we should….

I don’t think, do you..?

It is an interesting arguement, but I don’t agree

I see your point, but….

I’m not sure about that…………..

I’m not so sure……

Writing:

Bu kısımda kelime ve bir şeyi akıcı anlatmak önemli, size önerim bol bol İngilizce haber ve kitap okumanız, bu sayede kelime öğrenebilirsiniz, akıcı bir şekilde anlatmak için de kendinize belirli konular seçin ve bu konular hakkında writing yapın.

Did you visit Turkey? Geçmiş

Do you visit Turkey? Geniş

Will you visit Turkey? Gelecek

Remove= Subtract

Excellent= Spectatular

Bunun gibi kelimeler de kullanarak kelime haznenizi geliştirebilirsiniz.

Profesyonel değilim ama elimden gelene kadar yardımcı olmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir.
Ellerine sağlık çok hoş ve güzel olmuş. Benim için böyle önerebileceğin herhangi bir Discord sunucusu var mı English geliştirmek için ?

Yeni konular

Geri
Yukarı