İngilizceyi geliştirmek için dizi/film nasıl seyredilmeli?

UserHakan

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Mars
Normalde İngilizce dublaj - Türkçe altyazı olarak izliyorum ancak bazı izlediğim dizi/film karakterleri kelimeleri ya da cümleleri anlaşılmayacak bir şekilde söyleyebiliyorlar.

Sizce böyle izlemeye devam mı etmeliyim yoksa anlayabildiğim kadarı ile İngilizce dublaj - İngilizce altyazı mı izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde İngilizce dublaj - Türkçe alt yazı olarak izliyorum ancak bazı izlediğim dizi/film karakterleri kelimeleri ya da cümleleri anlaşılmayacak bir şekilde söyleyebiliyorlar.

Sizce böyle izlemeye devam mı etmeliyim yoksa anlayabildiğim kadarı ile İngilizce dublaj - İngilizce alt yazı mı izlemeliyim?
Türkçe dublaj İngilizce alt yazı nasıl olur? İngilizce + İngilizce de bir şey anlayamacağın icin ingilizcen nasıl gelişir bilemedin.

İngilizcesi ortalama seviyede olanlar bile bir filmi İngilizce dublaj ve İngilizce alt yazı ile izlese filmden zevk almaz çünkü illaki kaçıracağı kelimeler olur, doğrudan konuşmaları diyalogları etkiler bu yüzden filmden tam zevk alamazsın. Oynadığım oyunlardan bilirim, sonradan Türkçe eklenen oyunları tekrar oynadığım zaman neler neler kaçırmışım fark ediyorum, İngilizcem orta seviye olmasına rağmen devasa ayrıntıları kaçırmışım. İngilizce öğrenmek için tek bir yönden zorlamaya gerek yok, telefon PC vs cihazların dilini İngilizce yapabilirsin çok faydasını görürsün, ben fiyat etiketi olarak kullanılan mini stickerlere anlamadığım kelimeleri bilgisayarımda gördüğüm zaman yazıp masaya yapıştırıyorum, tam öğrendiğim zaman söküyorum, öğrenmek için bulduğum son yöntem bu. İngilizce ile sürekli temas halinde ol uzun dönemde çok şey öğrenirsin.

Geri
Yukarı