İngiltere'de 150 sterlin bir hediye için fazla mı?

İngiltere'de yaşayan yakından bir akrabamdan GTX 1050 Ti 4 GB istedim. Ancak 150 sterlinin çok pahalı olduğunu ve bunu karşılayamayacaklarını söyledi. İngiltere'deki asgari ücret ile Türkiye'deki asgari ücreti hesapladığımda 1500/150- 4250/425 olduğundan, kendi fikrimce çok da pahalı olmadığını anladım. 425 TL'lik bir hediyeyi Türkiye'de ki yeğenine neden fazla görsün ki? Anlayan birisi bu konuda yardımcı olursa sevinirim.

Asgari ücret saatlik 9 sterlin falan. Günlük 8 saat çalışan birisiyse günlük 72 sterlin alır, 10 günde 720 sterlin falan eder. Hediyeyi almamak için sallamış bence.

İngiltere'de yaşayan yakından bir akrabamdan GTX 1050 Ti 4 GB istedim. Ancak 150 sterlinin çok pahalı olduğunu ve bunu karşılayamayacaklarını söyledi. İngiltere'deki asgari ücret ile Türkiye'deki asgari ücreti hesapladığımda 1500/150- 4250/425 olduğundan, kendi fikrimce çok da pahalı olmadığını anladım. 425 TL'lik bir hediyeyi Türkiye'de ki yeğenine neden fazla görsün ki? Anlayan birisi bu konuda yardımcı olursa sevinirim.

Pahalı mi adam senle dalga geciyor

Bildiğim kadarıyla çoğu ülkedeki asgari ücretler de birim para olarak 2.500-3.000 civarında geziyor (dolar, euro veya sterlin kullanan ülkeler için geçerli) yani Türkiye'nin birkaç ay önceki asgari ücretiyle eşit. 150 sterlin ise hiçbir şey bu kadar paranın içinden.
Zaten kim kime böyle şeyler alsın ki? Babana bile güvenmeyeceksin bu cihanda.

Yani bu devirde çoğu akraba böyle. Artık doğum günü hediyesini bırak kutlayan kaç akraba var ki?

Ekstra olarak bir de 400-500 Sterlin gibi fiyatlara sorunlu arabalar alındığını düşününce pahalı gelmiş olabilir. Sonuçta sen 425 TL'ye kötü bir arabanın sadece farını alabiliyorsun.

Geri
Yukarı