İngiltere'de şirket açtıktan sonra vergi meselesi nasıl olur?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba. İngilitere'de şirket açtıktan sonra atıyorum Shopify ile kendi mağazamı oluşturdum diyelim. Bundan sonra gerçekleştirdiğim satışları varsayarsak neredeyse hadi diyelim. 500 dolarlık bir satış için ben vergi ödemek zorunda mıyım? Benim aslında matematik iyi olmadığı için bunlar nasıl hesaplanıyor ve s vergi meseleleri muhasebeci falan tutman gerekiyor gibi. Bazı arkadaşlar acayip korkuyor. Vergi ödemek zorundasın ve s... Bu gibi şeyler arkadaşlar. Başıma bela olmasın sonra. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Ne yapmam gerektiği konusunda... Kendim hesaplayamayacağım çünkü bu tarz şeyleri. Bazıları şirketi sadece 1 seferliğine açıyorsun, oldu bitti gibi şeyler de diyor. Bazıları her yıl ödeme gerektiğini... Kime inanasın bilemiyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergi ödeme zorunluluğunuz var evet ve vergi beyannamelerini hazırlayıp ödeyecek bilginiz varsa muhasebeci tutmanıza gerek yok, tabi, yapamazsanız cezası var unutmayın. Muhasebeci tutmasanız bile bir muhasebeciye danışmanız önemli. Youtube videoları ile de olacak iş değil bu iş bir şey değişmiştir video izlediğiniz tarihten sonra, yine ceza ödersiniz.

Geri
Yukarı