İngiltere'den gelen oyunlarda Türkçe alt yazı olur mu?

abox

Centipat
Yer
İzmir
İlk önce selam. Geçen hafta İngiltere'deki bir akrabam bana PS4 için Ghost of Tsushima, Tomb Raider ve Uncharted Nathan Drake Collection aldı. Bu oyunlarda Türkçe alt yazı bulunur mu yoksa alt yazılar İngilizce mi?

İlk önce selam. Geçen hafta İngiltere'deki bir akrabam bana PS4 için Ghost of Tsushima, Tomb Raider ve Uncharted nathan drake Collection aldı. Bu oyunlarda Türkçe alt yazı bulunur mu yoksa alt yazılar İngilizce mi?

Oyunu nereden aldığın dil desteğini etkilemez ayarlardan değiştirebilirsin.

İlk önce selam. Geçen hafta İngiltere'deki bir akrabam bana PS4 için Ghost of Tsushima, Tomb Raider ve Uncharted Nathan Drake Collection aldı. Bu oyunlarda Türkçe alt yazı bulunur mu yoksa alt yazılar İngilizce mi?
Oyunun kendisinde varsa vardır aldığın ülke fark etmez.

Bazı kutulu oyunlarda sorun oluyor. Avustralya'dan Uncharted 4 getirmişti arkadaşım bana. Türkçe altyazı mevcuttu fakat dublaj yoktu. Büyük ihtimalle altyazı olacaktır sizin oyunlarda da.

Oyunu nereden aldığın dil desteğini etkilemez ayarlardan değiştirebilirsin.
Konudan biraz alakasız ama not düşeyim:
Bazı Sony oyunlarında Japonca, Korece gibi dillerde bölge kilidi olabiliyor. Ayrıca EA oyunlarında da oyunun aktif edildiği bölgeye göre dil seçenekleri çıkıyor sadece; mesela Azerbaycan'da aktif ettiğin Battlefield'da Türkçe oynayamıyorsun, sadece Rusça falan çıkıyor.

Tamamen etkilemez değil yani ama bu konudaki bir senaryoda sorun olacağını sanmıyorum.

Avrupa'dan gelen PS oyunları Türkçe destekli diye biliyorum. Dayım 2014 yılında Rusya'dan PS3 için kutulu The Last of Us getirmişti, fakat içinde Türkçe alt yazı yoktu. O zamanlar baktığım ve anladığım kadarıyla sadece Avrupa bölgeli kutularda TR alt yazı veya dublaj vardı. Büyük ihtimal sizin oyununuzda TR alt yazı ve dublaj vardır.

Geri
Yukarı