İninal Kart Hakkında Her şey (Soru-Cevap)

Kerem ÇAM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat üyeleri, bugün sizlerle "ininal Kart" hakkında soru-cevap incelemesi yapacağız. Eğer atladığım bir şey varsa siz mesaj atın ben cevaplayayım.

1)Kart nereden alınır, ücreti nedir ?
Kartı D&R, Migros ve PTT'den 5 TL karşılığında alabilirsiniz (Migrostan aldığınızda en az 25 TL yüklemek zorundasınız)

2)Nerelerde geçer ?
Mastercard logosu gördüğünüz her mağazada geçerlidir. Hepsiburada, Gittigidiyor, Vatan vb. internet mağazalarında kullanabilirsiniz.

3)Başka ülkelerde geçerli midir ?
Geçerli.

4)Yükleme ücreti nerede ne kadardır ?
PTT ve PTT matiklerden yüklediğinizde yüklenen paranın %1'i kadar, Migros ve Migros Jet'ten yüklediğinizde 2 TL alınır, ING ATM'lerden yüklediğinizde ise ücret alınmaz.

5)Kart aidatı ne kadardır ?
Kart ücreti aylık 1 TL dir kartınızda para olmadığına aidat alınmaz.

Umarım yararlı olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
G2a isimli siteden ininal kartımla alışveriş yaptım. Bir tür hatadan dolayı paramı iade ettiler. Ama inialin sitesinden kartımdaki bakiyeye bakınca para iade edilmemiş. Bu işlemler kaç gün sürer ?

Merhaba Technopat üyeleri, bugün sizlerle "ininal Kart" hakkında soru-cevap incelemesi yapacağız. Eğer atladığım bir şey varsa siz mesaj atın ben cevaplayayım.

1)Kart nereden alınır, ücreti nedir ?
Kartı D&R, Migros ve PTT'den 5 TL karşılığında alabilirsiniz (Migrostan aldığınızda en az 25 TL yüklemek zorundasınız)

2)Nerelerde geçer ?
Mastercard logosu gördüğünüz her mağazada geçerlidir. Hepsiburada, Gittigidiyor, Vatan vb. internet mağazalarında kullanabilirsiniz.

3)Başka ülkelerde geçerli midir ?
Geçerli.

4)Yükleme ücreti nerede ne kadardır ?
PTT ve PTT matiklerden yüklediğinizde yüklenen paranın %1'i kadar, Migros ve Migros Jet'ten yüklediğinizde 2 TL alınır, ING ATM'lerden yüklediğinizde ise ücret alınmaz.

5)Kart aidatı ne kadardır ?
Kart ücreti aylık 1 TL dir kartınızda para olmadığına aidat alınmaz.

Umarım yararlı olmuştur.
Peki ben eksiye düşmek istemiyorum yani kartımda para yok ve hiçbir şekilde para harcanmasını istemiyorum napmam gerek. Demek istediğim sadece yüklediğim kadar harcamak istiyorum.

Zaten yüklediğiniz kadar harcarsınız. Eksiye düşmek gibi bir olay yok. Kullan-at olarak tasarlanan bir kart olduğu için sadece koyduğunuz kadar harcarsınız.

İkinci cevabını açarak ek bir bilgi daha veriyim. Sadece internet mağazalarında değil herhangi bir market, kasap, lokanta kısaca kredi kartı geçen heryerde geçer.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı