İninal Kart Rezilliği

Nielle

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
İninal kart ile yaşadığım büyük bir rezilliği anlatacağım biraz uzun olacak. Şimdi olay şöyle, 26 Haziran 2019 günü Ziraat ATM'sinden 180 TL para yatırıyorum. Ancak para karta gelmiyor. Ertesi gün İninal'e dilekçe yazıp olayı anlatıyorum. Bana telefonda dilekçeye 15 gün içinde cevap verileceği söyleniyor. Tam 15 gün sonra ben paramı beklerken şöyle saçma sapan bir cevap geliyor: Bakiye itirazınız işleme alınmıştır. İtirazınız sonucu en az 15 en fazla 65 gün içinde geri dönüş yapılacaktır. 65 günü görünce ben deliye döndüm tabii. 'Amaan neyse illa cevap verirler dedim. ' O kadar sinir oldum ki Ekim ayı geldi hala cevap yok. Neyse tekrar aradım ben, yok efendim çok özür dileriz cevap gelmesi lazımdı falan diyorlar. Aradığım yetkili dilekçe yolladı. Aynısını bana da yazdırdı ben de gönderdim. Paranız gelir mutlaka dedi. Kaç gün geçmiş dilekçeye yine cevap yok. Az buz para da değil tam 180 lira gitti. Sosyal medyadan yazıyorum adamlar cevap vermiyor. Ne yapacağımı şaşırdım, Allah bildiği gibi yapsın sizi ya diyorum.

Son düzenleme:
Müşteri memnuniyeti konusunda gerçekten çok kötüler. 2 sene önce aldığım İninal kartımla sadece Steam'den alışveriş yapabiliyordum. Diğer alışveriş sitelerinde işlem yaptığım zaman telefonuma gelmesi gerekten onay kodu gelmiyordu. Defalarca aradım ve beni hep oyaladılar. Artık dayanamayıp Papara kart aldım, bir süre onu kullandım. 18 olunca da Garantiden banka kartı çıkarttım.

İninal kart ile yaşadığım büyük bir rezilliği anlatacağım biraz uzun olacak. Şimdi olay şöyle, 26 Haziran 2019 günü Ziraat ATM'sinden 180 TL para yatırıyorum. Ancak para karta gelmiyor. Ertesi gün İninal'e dilekçe yazıp olayı anlatıyorum. Bana telefonda dilekçeye 15 gün içinde cevap verileceği söyleniyor. Tam 15 gün sonra ben paramı beklerken şöyle saçma sapan bir cevap geliyor: Bakiye itirazınız işleme alınmıştır. İtirazınız sonucu en az 15 en fazla 65 gün içinde geri dönüş yapılacaktır. 65 günü görünce ben deliye döndüm tabii. 'Amaan neyse illa cevap verirler dedim. ' O kadar sinir oldum ki Ekim ayı geldi hala cevap yok. Neyse tekrar aradım ben, yok efendim çok özür dileriz cevap gelmesi lazımdı falan diyorlar. Aradığım yetkili dilekçe yolladı. Aynısını bana da yazdırdı ben de gönderdim. Paranız gelir mutlaka dedi. Kaç gün geçmiş dilekçeye yine cevap yok. Az buz para da değil tam 180 lira gitti. Sosyal medyadan yazıyorum adamlar cevap vermiyor. Ne yapacağımı şaşırdım, Allah bildiği gibi yapsın sizi ya diyorum.
Geçmiş olsun.

Yatırdığına dair dekontun var mı kardeşim ?
Öncelikle Yoksa geçmiş olsun, Fakat varsa,
Sen bir tüketici/müsterisin dekont ve o aya dair hesap dökümü ile ilgili tüketici hakları hakem heyetine başvur, Tüketici haklarında da çözülmez ise avukata danış izleyebilceğin yolları öğren söyleyecektir.

Herkes banka kartı alabilecek yaşa veya aile iznine sahip değil. Saçma bir yorum.
18 yaşında olmadan banka kartı alınabiliyor. Aile izin vermiyorsa illa ki bir tanıdık vardır, kendi adına açmasını istese, onun yerine kullansa. Saçma bir yorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı