İninal Kart ''Servis ve kullanım ücreti'' 2 kez çeki

Astra

Hectopat
Daha fazla  
Bu ayın 13 ve 5'inde 2 kez servis ve kullanım ücreti çekti. Aradığımda ise sistemsel hata olmuştur büyük ihtimalle dedi ve kayıt açtı. En fazla 3 iş gününde gelir diyor. 2 lira için 3 gün nedir ben mi bir yere para yatırdım sanki, bunların kendi sorunu ?

2 lira için uğraşılır mı diyenler olacak ama zaten dolarlı alışverişlerde komisyon alıyorlar. Belki 2TL eksiğim olacak ürün alınca veya 2 TL ekleyip başka ürün alacağım ya da 2 TL'ye başka ürün alacağım.

Bu rezillikten başka bir şey değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatalar veya yanlışlar her zaman olur. Zaten hatalarını kabul etmişler. 3 gün içinde vereceklermiş paranı. Uzatmanın bir anlamı yok. Rezillik olduğunu da düşünmüyorum. Üstelik size zorlukta çıkarmamışlar, sorununuzu halletmişler. Bana kalırsa verdiğiniz tepki çok fazla.

Hatalar veya yanlışlar her zaman olur. Zaten hatalarını kabul etmişler. 3 gün içinde vereceklermiş paranı. Uzatmanın bir anlamı yok. Rezillik olduğunu da düşünmüyorum. Üstelik size zorlukta çıkarmamışlar, sorununuzu halletmişler. Bana kalırsa verdiğiniz tepki çok fazla.
Benim alacağım ürün için param 2 TL az ise bence gayet haklı olurum hem onların sistemsel hataları yüzünden ben niye 3 gün bekliyorum hatalarını kabul ettilerse niye bekletiyorlar ?

Bence biraz konuya daha ayrıntılı bakın yandaşlık yapmayın.

Bende de benzer bir şey yaşanmıştı. Müşteri hizmetlerini aramaya üşendim umurumda da değil ayda yılda bir para yatırıyorum zaten.
Benim sorunum şu ben diyelim 35 TL yükledim. Bu sistemsel sorun yüzünden bir daha aynı ay 2 TL kesti ve benim alacağım ürün 34 TL ben burada mağdur kalıyorum ve "damlaya damlaya göl olur" diye bir söz var. Her gün 3, 5 kişide böyle olsa uğraşmazsa adamlar düzeltmezse sorunu parada ceplerinde kalır.

Benim alacağım ürün için param 2 TL az ise bence gayet haklı olurum hem onların sistemsel hataları yüzünden ben niye 3 gün bekliyorum hatalarını kabul ettilerse niye bekletiyorlar ?

Bence biraz konuya daha ayrıntılı bakın yandaşlık yapmayın.

İlk önce anlayışlı olmanız lazım. 3 gün bekletme olayını da normal buluyorum. Üstelik size 3 iş günü içerisinde paranızı geri vereceklermiş. Yani paranızı yarında verebilirler.

Diğer yandan neden yandaşlık yapayım? Babamın şirketi değil sonuçta :)

İlk önce anlayışlı olmanız lazım. 3 gün bekletme olayını da normal buluyorum.

Diğer yandan neden yandaşlık yapayım? Babamın şirketi değil sonuçta :)
Nasıl normal buluyorsunuz ki her şeyin kanıtı var. Zaten 13, 5 Eylülde 2 TL kullanım ücreti kesmiş. Kart numarasını yazınca İninal'in sitesinde görünüyor. Zaten onların sözleşmesinde de ayda 1 kere kartta para var ise kullanım ücreti kesildiği yazıyor. Yani burada ben haklıyım ve haklıyken niye 3 gün bekleyeyim. Dediğim gibi alacağım ürün şu anki bakiyemden 2 TL fazlaysa ?

Zaten buraya kadar bir sorun yok. Kimse size farklı bir şey demedi. Zaten olması gereken bu.

Sizde, sistemsel hata olmuş ve iki kere çekmiş. Adamlar keyfine göre veya sırf size inat olsun diyede bekletmiyor. Anlayış göstermeniz lazım.
Diğer yandan istediğimiz kadar burada tartışalım sonuç değişmeyecek. Tek çare beklemek :)

Zaten buraya kadar bir sorun yok. Kimse size farklı bir şey demedi. Zaten olması gereken bu.

Sizde, sistemsel hata olmuş ve iki kere çekmiş. Adamlar keyfine göre veya sırf size inat olsun diyede bekletmiyor. Anlayış göstermeniz lazım.
Diğer yandan istediğimiz kadar burada tartışalım sonuç değişmeyecek. Tek çare beklemek :)
Doğru söyledin ama prosedür çok uzun istemeyerek sistemsel hatayla çekildiğini ben de biliyorum ama isteyerek beni bekletiyorlar. Sistemsel hata diye benim kaydımı öne almaları ya da işlemleri hızlandırmaları lazım. Ben boşu boşuna 1 gün ya da kaç gün sürecekse bekliyorum.

Kimse haksızsınız deyip zorluk çıkarmıyor, kimse bu şirketten para kazandığı için de bu şirketi savunmuyor. Adamların sisteminde bir sorun meydana gelmiş ve en kısa sürede geri ileteceklerini söylüyorlar. Ne size zorluk çıkarmışlar ne de bu konu mahkemeye gidecek. Şu kısacık dünya da 3 gün içinde sorunsuz şekilde paranızın hesabınıza geri yatıralacağına sinirlenmeyin. Varsın 2TL 3 günde gelsin. 2TL'yi 3 günden fazla zamanda bulamayanlarda var. Lütfen biraz daha pozitif olun hayata karşı. Daha az sinir, daha iyi bir hayat.

Kimse haksızsınız deyip zorluk çıkarmıyor, kimse bu şirketten para kazandığı için de bu şirketi savunmuyor. Adamların sisteminde bir sorun meydana gelmiş ve en kısa sürede geri ileteceklerini söylüyorlar. Ne size zorluk çıkarmışlar ne de bu konu mahkemeye gidecek. Şu kısacık dünya da 3 gün içinde sorunsuz şekilde paranızın hesabınıza geri yatıralacağına sinirlenmeyin. Varsın 2TL 3 günde gelsin. 2TL'yi 3 günden fazla zamanda bulamayanlarda var. Lütfen biraz daha pozitif olun hayata karşı. Daha az sinir, daha iyi bir hayat.
3 gün kısa bir süre değil. Sana göre önemsiz olabilir ama bana göre önemli 3 gün içinde ürün kargoya verilip dağıtıma çıkar ve 3 gün önce gelir. 2 TL için 3 gün beklemeye değer mi bir hata yüzünden ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı