Initial Unity İnceleme

Selamlar, umarım iyisinizdir. Eminim ki çoğunuz bu ne diye düşünüyor ve ismini ilk kez duydunuz. Bugün sizlere Initial Unity oyununu tanıtıp, indirmeyi göstereceğim. 🙂

Geliştirici Ne Diyor?

Initial D'ye dayanan hayran yapımı oyunum Initial Unity'ye hoş geldiniz.

Youtube'da Staka117'nin videolarını izledikten sonra o kadar çok oynamak istedim ki kendim yapmaya karar verdim. Biraz inandırıcı bir fiziğe sahip olmak amacıyla, yol tutuşlu sürüşten daha hızlı sürüklenmeyi nispeten kolaylaştırırken, Eylül 2020'de basit ama oynanabilir bir yapı yapmayı başardım. Önümüzdeki 4 ay boyunca tonlarca yardımla boş zamanımı kullanarak @Auranapse'den, bugünkü haline genişledi (Ocak 2021 sonu).

Bu oyun Forza, Gran Turismo, eski NFS oyunları ve tabii ki Initial D gibi oyunlardan ilham alarak her türlü sürüş oyunuyla büyüyen oyuncuları hedefliyor. Böyle bir İlk D oyunu mevcut değil. Çoğu araba sistemi, büyük ölçüde basitleştirilmiş modellerle de olsa simüle edilmiştir. Bu tür sistemlere örnek olarak ikiz turbo (ayrı olarak sarma), sınırlı kaymalı diferansiyeller, ATTESA (GTR), gecikme önleyici, devrilme önleyici çubuklar ve çok daha fazlası verilebilir. Eşsiz bir oyun modu olan "Cat and Mouse (Türkçe: Kedi ve Fare)" da, bir sürücünün öndeki sürücüye ayak uydurması veya onu geçmesi gereken çok oyunculu için yapılmıştır.

Oyuna daha fazla içerik ve özellik eklenmesi planlanıyor ancak ben 3D modelci değilim. 3D modeller Assetto Corsa modlarından dışa aktarılır, bu nedenle içerik şifrelenmemiş içerikle sınırlıdır (lütfen öneriler için bunu aklınızda bulundurun). Gelecek içerikler için duyurular "Duyurular" kanalında yapılacaktır, ancak her iki geliştirici de tam zamanlı üniversite öğrencisi olduğu için geliştirme hızının büyük ölçüde değişeceğini unutmayın.

Initial D Nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi Anlatım ve Düşüncelerim

Oyun geliştiricilerinin de söylediği gibi açtığınız odada 2 kişi yarışıyorsunuz ve odaya izleyici alabilirsiniz. İzleyiciler yarışçılar arasında geçiş yapabilir ve 3 farklı kamera açısı ile sizi seyredebilir. 2 kişi yarışırken odaya 8 izleyici alabilirsiniz. Oyun Gamepad için yapılmış ve Unity ile geliştirilmiş.

Oyunda iki farklı mod bulunmakta; zaman saldırısı ve çok oyunculu.

Zaman saldırısı (Oyunda Time Attack olarak geçiyor.), aracı sürdüğümüz haritayı en kısa zamanda bitirmeye çalışıyoruz. Başka oyuncuların skorlarını geçerek, liderler sıralamasına girmeye çalışıyoruz. Kaçıncı turda (Lap) olduğunuz mini haritanın sağ üstünde yazıyor. Sağ üstte ise en iyi ve geçen skorunuzu görebilirsiniz.

1640300424294.png

Çok oyunculu (Oyunda PVP Battle olarak geçiyor.), isterseniz başkalarının açtığı odalarda isterseniz kendi özel odanızda arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Odaya katıldıktan sonra hazır (Oyunda Ready olarak geçiyor.) vermeniz gerekmekte ve oyuna başlamadan önce oyun içinde yazılı sohbet gerçekleştirebilirsiniz. Oynayacak kimsem olmadığı için zaman saldırısından bir fotoğraf koyacağım. 😁

1640300892502.png

Her iki oyun modun da başlamadan önce istediğiniz arabayı seçiyorsunuz. Yarış modunu, haritanın hangisi olacağını ve gece veya gündüz olacağını odanın kurucusu belirler. Yoldan biraz çıktığınızda otomatik olarak yola dönderilirsiniz. Bu arada unutmadan söyleyeyim hızınız arttıkça vitesi ileri - geri (yön tuşları) ile manuel olarak atacaksınız. 🙂

Oyunda farklı farklı haritalar ve oyun geliştikçe bu sayının artacağı kaçınılmaz bir gerçek. İleride oyuna eklenmesini istediğim şeyler; oyun içi sesli sohbet, daha fazla harita ve araba. Son olarak arayüzü geliştirebilirler. Ayrıca oyun içinde müzikler çalıyor.

Oyunun şimdilik indirme boyutu 700 MB. Bu boyuta göre gayet güzel grafikleri göze çarpıyor. Discord sunucularında her gün oyunu oynayıp bir kaç kişi ile sohbet ediyorlar. 🙂

Initial Unity Oynamak için Gerekli Sistem Özellikleri

Minimum (Daha düşük özelliklere sahip bir bilgisayarda oynamamanızı tavsiye ederim.)

İşlemci: i3
Bellek (RAM): 4 GB
Ekran Kartı: Nvidia GTX 750

Önerilen (60 FPS Yüksek/Ultra Ayarlar - 1080p)

İşlemci: Intel Core i5-4460
Bellek (RAM): 8 GB
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060

Sistemi şimdilik yetmeyenler üzülmesin. Oyun geliştikçe düzeltileceğini umuyorum.

Son

Oyunu indirmek için Discord sunucularına katılıp insanlardan yardım almanız gerekiyor. İngilizceniz varsa kendi başınıza indirip, kurabilirsiniz. Direkt link paylaşamıyorum çünkü yasak. İzin alabildiğim kadarıyla forumumuz da paylaşmaya çalıştım.

1640301877780.png

Aşağıda ki videonun açıklamasında ki Discord linkine tıklayarak sunucularına gidebilirsiniz. Discord sunucularına girdikten sonra Download kanalında ki Mega linkine giderek oyunu indirebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu gerek yalnız gerek arkadaşlarla oynarken çok beğendim ve bir kaç gün içinde bağımlısı oldum. Kısaca ben, oyunu gerçekten başarılı ve güzel buldum. Sizin düşüncelerinizi de aşağıda bekliyorum. 🥰

Uyarı: Oyun tamamen ücretsiz! 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı