Sürprizbozan Assassin's Creed Unity'nin devamı gelmeli

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hawwa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar AC Unity'nin ana hikayesini de Dead Kings DLC'sini de oynadım ve şunu fark ettim bu oyun doğru dürüst bir yere bağlanamıyor

(BU KISIMDAN SONRASI SPOILER İÇERMEKTEDİR.)

Şimdi ana hikayenin sonuna baktığımızda Elise'nin ölümünü falan görüyoruz ama bu ölüm sanki sonun sıradanlığını bozmak için tasarlanmış gibi. Yani Elise dışında sonun sıradanlığını bozacak hiçbir etken yok. Ayrıca ana hikayenin en sonunda (Germain öldükten sonra Arno, Elise'i kollarına aldığında) da tam anlamıyla bir şey öğrenemiyoruz. Aynı olay Dead Kings'in sonunda da mevcut. Güya bu DLC ana hikayeden sonrasını anlatmak için yapılmış havası veriyor ama bir iki sahne dışında hiç ana hikaye sonrası olayı yok. (Bu sahnelerden birisi de zaten Elise'i kovaladığımız sahne.) Peki Dead Kings'in en sonunda ne oluyor? Arno geliyor, Tapınakçıları yeniyor ve Piece of Eden'ı alıp gidiyor. Tamam bu kısımda Ubisoft yeni bir şeyler denemiş ama yine de bu yenilikler oyunun sonunda ne olduğunu bize anlatmıyor. Yani kısaca Arno Dorian'a ne olduğunu bilmiyoruz.

Evet, şimdi geldik benim düşünceme. Bence Assassin's Creed Unity'nin bu “ne olduğu bilinmeyen” sonu için bir içerik yapılmalı. Artık ne olur bilmiyorum ama en azından bir DLC görsek de olur. Çünkü gerçekten Arno daha çok genç bir Assasin ve daha yapacağı şeyler var. Bundan dolayı nasıl öldüğüne gelene kadar biraz daha Arno olarak oynamalı ve sonunda Arno'nun GERÇEK sonuna hep birlikte odaklanmalıyız.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bekliyorum.

AC Unity kendi döneminde başta optimizasyon sorunuyla birlikte tekrara düşen yapısından ve oyunun içine çekememesinden dolayı zaten ölü doğmuştu. Ubisoft'un bu saatten sonra Unity ile ilgili bir niyeti olamaz. En son Notre Dame yangını olduğunda oyunu ücretsiz olarak dağıtmışlardı. Bitti ve gitti.

Son gerçek AC oyunu olarak bitti. Bence başka DLC vs bir şeye gerek yok ana evrende (günümüzdeki kısımda) çok da önemli değil zaten Unity. O defter çoktaan kapandı bence.
Haklısınız vallahi Syndicate bile o gerçek AC’lerin tadını vermiyor. Origins’den sonrası zaten RPG oyununa döndü onlara bir şey diyemem. İnşallah şu Mirage ile seri biraz köklerine döner de Ubisoft geri düzeltir güzelim seriyi. Uzun oyun yapacağız diye Assasin havasından çıkıp loot kasmalı bir oyuna döndürdüler seriyi.

AC Unity kendi döneminde başta optimizasyon sorunuyla birlikte tekrara düşen yapısından ve oyunun içine çekememesinden dolayı zaten ölü doğmuştu. Ubisoft'un bu saatten sonra Unity ile ilgili bir niyeti olamaz. En son Notre Dame yangını olduğunda oyunu ücretsiz olarak dağıtmışlardı. Bitti ve gitti.
Unity’nin en büyük eksisi de zaten optimizasyon sorunları ve buglardı. Eğer bu eksiler olmadan çıksaydı hikayesi ve geçtiği dönemin atmosferi ile en iyi AC oyunları listesinde ilk 5’e (bence) rahat girerdi. Ha yıl olmuş 2022 hâlâ bu Arno’nun duvara tırmanma sorununu falan düzeltmediler bundan sonra da uğraşmazlar oyun iyice unutulur gider.

Unity’nin en büyük eksisi de zaten optimizasyon sorunları ve buglardı. Eğer bu eksiler olmadan çıksaydı hikayesi ve geçtiği dönemin atmosferi ile en iyi AC oyunları listesinde ilk 5’e (bence) rahat girerdi. Ha yıl olmuş 2022 hâlâ bu Arno’nun duvara tırmanma sorununu falan düzeltmediler bundan sonra da uğraşmazlar oyun iyice unutulur gider.
Ben AC Origins'e kadar oynayıp seriyi salmış birisiyim. Favorim her zaman AC II olacaktır. Dönemine göre kazandırdığı yenilikler, güçlü senaryo ve şahane müziklerle zaten çok özel bir oyundu. Sonrasında serinin devam ettirilmesi, hikayenin farklı yerlere ve şekillere ulaştırılması derken adının ekmeğini yiyen bir hale geldi. Nitekim AC Origins ile başka bir yola girmişlerdi ama artık zaten AC yapısından çıkıldığı da net şekilde gösteriliyordu.

AC II'deki oyun yapma niyeti Unity'de olsaydı o oyunu da aynı şekilde anardık ama Ubisoft'un kendisini tekrar eder yanı bu oyunu da uçuruma sürükledi. Ellerinde böylesine güzel bir tarihi konu ve şehir varken bizleri büyülemeleri gerekirdi.

Oyunun hikâyesini beğenmeyip finalini de sevmemiş biri olarak hiç gerek yok bence. AC oyunlarında sadece Ezio tuttu ki o da çok iyi bir karakter değil bence fakat serinin geneline göre iyi başka hiçbir karakter devam oyununu hak edecek kadar iyi değil. Bir de gerçek AC'den kastınız ne? Koşma ve tırmanma tuşu aynı diye sürekli düz duvara tırmanmaya çalışmak mı, tek başına 1000 tane adamı arka arkaya kesebilmek mi, gereksiz günümüz kısımları mı yoksa oyun tarafında iyi şeyler sunmayan hikâye mi? Eğer hikâye ise son AC oyunlarının hepsi serinin lore ve hikâyesine katkı sağlıyor. Belli ki AC Valhalla çok sevildi yani gerçek AC değil diye laf eden kitle hariç neredeyse herkes şu anlık memnun.

Ben AC Origins'e kadar oynayıp seriyi salmış birisiyim. Favorim her zaman AC II olacaktır. Dönemine göre kazandırdığı yenilikler, güçlü senaryo ve şahane müziklerle zaten çok özel bir oyundu. Sonrasında serinin devam ettirilmesi, hikayenin farklı yerlere ve şekillere ulaştırılması derken adının ekmeğini yiyen bir hale geldi. Nitekim AC Origins ile başka bir yola girmişlerdi ama artık zaten AC yapısından çıkıldığı da net şekilde gösteriliyordu.

AC II'deki oyun yapma niyeti Unity'de olsaydı o oyunu da aynı şekilde anardık ama Ubisoft'un kendisini tekrar eder yanı bu oyunu da uçuruma sürükledi. Ellerinde böylesine güzel bir tarihi konu ve şehir varken bizleri büyülemeleri gerekirdi.
AC Revelations'dan sonra bile bırakabilirdiniz aslında. 4.oyun sevilmesine rağmen yine bu AC değil diyen kitle oyunu kötülüyordu.

AC Revelations'dan sonra bile bırakabilirdiniz aslında. 4.oyun sevilmesine rağmen yine bu AC değil diyen kitle oyunu kötülüyordu.
Kişisel zevkimle alakalı denk gelince oynadım. Konunun nereye vardırılacağını merak etmiştim ama yerden sonra Ubisoft bile o kadar ilgilenmedi. Zaten AC Origins'i bile çıktığı zamandan çok sonra oynadım.

Zaten çoğu kişiye göre AC Ezio Trilogy en iyi AC oyunlarıdır. Ben seriye AC Unity ile başlamış birisi olarak AC Ezio Trilogy’yi 2 defa denedim fakat dodge sistemi yüzünden devam edemedim. Bu yüzden favorim AC Unity. Şu sıralar AC Syndicate oynuyorum ve bu oyun bile bölge özgürleştirme adı altında ana Assasinlik kavramından ayrılıyor. (AC Rogue’de de ana hikaye dışında bölgeyi Templar noktası yapma gibi etkinlikler vardı fakat Rogue bunu zorunlu kılmıyordu. Syndicate’in ana hikayesinde ilerlemek için belirli noktaları illa ele geçirmemiz gerekiyor.) Yani sizin de dediğiniz gibi AC Unity ve öncesindeki oyunlar çok daha iyi oyunlardı.

Ya bu Ubisoft Ezio'nun sonunu bile doğru düzgün getiremedi. Revelations çok kötüydü mümkünse salsınlar AC serisini ya... Syndicate, Rogue ve 1 harici hepsini oynadım 2 en sevdiğim oldu.

Zaten çoğu kişiye göre AC Ezio Trilogy en iyi AC oyunlarıdır. Ben seriye AC Unity ile başlamış birisi olarak AC Ezio Trilogy’yi 2 defa denedim fakat dodge sistemi yüzünden devam edemedim. Bu yüzden favorim AC Unity. Şu sıralar AC Syndicate oynuyorum ve bu oyun bile bölge özgürleştirme adı altında ana Assasinlik kavramından ayrılıyor. (AC Rogue’de de ana hikaye dışında bölgeyi Templar noktası yapma gibi etkinlikler vardı fakat Rogue bunu zorunlu kılmıyordu. Syndicate’in ana hikayesinde ilerlemek için belirli noktaları illa ele geçirmemiz gerekiyor.) Yani sizin de dediğiniz gibi AC Unity ve öncesindeki oyunlar çok daha iyi oyunlardı.
Eğer en iyi diyenlerde sizin gibi şu an oynamaya çalışsa eminim neredeyse hepsinin fikri değişirdi. Bunlar zamanında bile kötü mekanikli oyunlarda şu an daha da kötüler. İyi yaşlanan oyunlar olsaydı aslında 2.oyun hâlâ iyi ve herkesin geri dönüp oynayacağı bir oyun olurdu. Hikâyeyi başlatan 1.oyunu oynadınız mı peki? Gerçek AC'lerin tadını vermiyor demeniz için önce gerçek AC'leri tatmış olmanız lazım.

Ya bu Ubisoft Ezio'nun sonunu bile doğru düzgün getiremedi. Revelations çok kötüydü mümkünse salsınlar AC serisini ya... Syndicate, Rogue ve 1 harici hepsini oynadım 2 en sevdiğim oldu.
Madem devamı gelsin istemiyorsun neden neredeyse hepsini oynadın. Seni zorlayan neydi ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı