Inno3d GTX 1060 Diğer Markalara Göre Neden Daha Ucuz?

ayberkeren

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski ekran kartım bozulmasından sonra yeni bir ekran kartı satın alma kararı aldım ve birkaç kişiden ekran kartı tavsiyesi aldım. Inno3d GTX 1060 3 GB 192 Bit GDDR5 bir ekran kartı önerdiler.

Peki benim buradaki sorum şu: Neden normal firmalar gibi (MSI, ASUS, GIGABYTE) 1060 serisinin tek fanlı modelini 1400-1500 TL arası piyasa değerine satarken bu firma da ne var da bu kadar ucuza böyle bir garantili sıfır bir ekran kartı piyasaya sürebiliyor. Bu ekran kartı normal MSI, Asus gibi 1060 markasıyla aynı güçte mi aynı performansta mı peki değilse de ne kadar FPS fark eden kullanan veya yorum yapmak isteyenler lütfen yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma ve çekirdek hızları konusunda ASUS'un rakibi yok. Ama fiyatlar çok abartı.
Arkadaş doğru söylüyor
Ama asusunda grupları var
Mesela gtx 1070 dual hem cekirdek hem sogutma olarak msi dan dusuk hatta gigabyteden de dusuk ve fiyatıda asusun dusuk dogal olarak ama asusun rog strix modelleri adamlar dolduruyo resmen o.c dersen var rgb dersen var 2 değil 3 fan var sekil ve gorunus desen var ama bunun fiyatıda var tabi [emoji23]

Arkadaş doğru söylüyor
Ama asusunda grupları var
Mesela gtx 1070 dual hem cekirdek hem sogutma olarak msi dan dusuk hatta gigabyteden de dusuk ve fiyatıda asusun dusuk dogal olarak ama asusun rog strix modelleri adamlar dolduruyo resmen o.c dersen var rgb dersen var 2 değil 3 fan var sekil ve gorunus desen var ama bunun fiyatıda var tabi [emoji23]
Sadece ROG STRIX serisi için söyledim zaten. :)

Soğutma ve çekirdek hızları konusunda ASUS'un rakibi yok. Ama fiyatlar çok abartı.
Emin olun MSİ soğutması Asus'tan daha iyi. Örneğin bazı konularda Asus 1050 Ti Phoenix modelinde 80 derecede geziyor diyorlar. Eşit tutmak gerekirse MSİ Aero modeli (Tek fanlı, görünüme özen gösterilmemiş, Asus ile aynı kafadan yapmışlar.) Sıcaklığı 70 Dereceye nadiren çıkıyor. Tabi diğer ekran kartlarında da durum aynı.

Marka saplantısı yerine model üzerinden değerlendirme yapmayı ne zaman öğrenirsek bu tip konular gittikçe azalır. Herkes marka sıralaması yapmış ama üretici partneri detayını atlamış. Nvidia'nın GPU önceliği sağladığı partnerleri aslında Evga, Galax, Zotac, Palit markalarıdır. AMD için Sapphire, XFX, His, Powercolor önceliklidir. Markaların teknik servis kalitesi ülkeden ülkeye değişir. Tercihte satış sonrası servis kalitesi göz ardı edilmemelidir.

Inno3d'nin Ichill model kartlarının kalite bakımından Asus Strix, MSI Gaming, Gigabyte Aorus, Evga FTW modelleri arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Çipset mainboard oluyor kardeşim. Bir nevi anakart gibi düşün. Bana göre böyle sıralama. O zaman herkes aynı GPU'yu koyuyor gidelim en ucuzunu alalım. Böyle saçmalık mı olur?
Saçmalık değil. Galax'ın GTX1060'ını 500 TL daha ucuza alabiliyorsan ve o aradaki farka işlemcini yükseltebiliyorsan ya da RAM veyahut SSD takviyesi yapabiliyorsan MSI almanın mantığı yok.

Senin mantığınla düşünecek olursak ilk sırada Evga olması lazım. Lütfen aklınızdaki şu marka mantığını aşınız, bir markayı bilmiyorsunuz diye kötü olmuyor.

İyi sosyaller.

Termal pad kalitesi,soğutma ünitesi daha düşük olabilir,saat hızları daha düşük olabilir(her durum için geçerli değil,bazı ucuz kartların saat hızları yukarda olabiliyor) padler değiştirilebilir,normal bir kullanıcı için aradaki çok büyük olmaz,yok ben 7/24 tam yük altında kartı çalıştıracağım diyorsanız:

Safir,Evga,Msi,XFX,Galax,Gigabyte,Asus gibi markaları tercih edebilirsiniz,yoksa kartların hepsi aynı kartlar size performans olarak en fazla 3 fps fark sunarlar.

Gigabyte'ın teknik servisinde sıkıntı yaşadığımı hatırlıyorum adamların RMA Servisleri Türkiye'de yok sanırım.(en azından ben bulamadım.)

Geri
Yukarı