Çözüldü INNO3D RTX 2070 fanları dönüp duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alidagoglu

Decapat
Yeni sistem topladım iki gün önce. İki gündür memnunum fakat şunu fark ettim; ekran kartımın fanları 2 saniyede bir dönüyor, biraz dönüyor ve geri duruyor. Elimde INNO3D RTX 2070 Super ICHILL X3 3 fanlı ekran kartı var. Kartın üstünde LED gösterge var. Sıcaklığı, fanların % kaç döndüğünü falan gösteriyor. Acaba dedim fanları tek tek göstergede gösterirken mi fanlar dönüp duruyor? Yoksa öylesine enerji tasarrufu için mi? Ya da kartımda bir problem mi var anlamadım bir türlü. Yardımcı olacak var mı?

Hayır her zaman dönüp duruyor, 1 saniye dönüyor 1 saniye duruyor. Şu ana kadar 65 dereceyi geçmediğim için ilerisini bilemiyorum

Önce MSI Afterburner programı ile kullanıcı ayarlı fan kontrolünü açın ve Full kapasite çalışacak şekide ayarlatın hep. Olmazsa Driver'ı DDU ile kaldırıp tekrar kurun. O da olmazsa garantiye gönderin.

Önce MSI Afterburner programı ile kullanıcı ayarlı fan kontrolünü açın ve Full kapasite çalışacak şekide ayarlatın hep. Olmazsa Driver'ı DDU ile kaldırıp tekrar kurun. O da olmazsa garantiye gönderin.
programı kullanmayı bilmiyorum tam. Korkutmayın garantilik bi sorun mudur ki
Nasıl ya? Ben her gün görüyorum sizi. :D

Ucuz ürün yapan markalara pek güvenmiyorum aslında. Isıyı ve fan hızını işletim sistemi üzerinden de kontrol edebilir misiniz?
nerden kontrol edeceğim bilmiyorum yardımcı olur musunuz

@alidagoglu Türkçe kurallarına uy. Mesajlarını alıntılayamıyoruz. Ayrıca ceza yiyeceksin büyük ihtimal. MSI Afterburner üzerinden ayar deneyin isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun Galax'ta da var. Fan ivmelenme sorunu. Kart boşta iken ivmelenip duruyor. Yapacak bir şey yok firmalar bunu sorun olarak görmüyor. Uzun vadede de sorun çıkarmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isıya ve fan hızına bakmak için MSI Afterburner, GPU-Z veya HWiNFO kullanabilirsiniz. GPU-Z üzerinden nasıl yapılacağını anlatayım.

GPU-Z'yi indirin, açın. Açarken kurulsun mu veya sadece .exe dosyası üzerinden çalışsın mı diye soracak. İstediğinizi seçin. Açtıktan sonra üstten Sensors kısmında hem ısı (GPU Temperature), hem de fan hızı yazacaktır "Fan Speed RPM" veya "Fan Speed %" şeklinde.

Geri
Yukarı