INNO3D RTX 2080 ichill Coil Whine

TinTinMuarrem

Centipat
Ekran kartımda normal boşta iken çok çok dikkat edince fan sesinde duyulmayan bir cızırtı var. Funmark testi yaparken duyulabilen hafif bir cızırtı oluyor fakat BF5'e girdiğimde ekran kartı kuduruyor(sadece oyun oynarken oluyor bu kudurma ESC yapıp menüde dururken cızırtı kesiliyor ) artan, azalan, kesik kesik cızırtı duyuluyor Coil Whine sorunu olduğunu düşünüyorum.
Coil Whine sorununu biraz araştırdım bir çözümü yok tek çözüm garantiye gitmesi olarak gözüküyor. Satın almış olduğum firmaya bu sorunu bildirdiğimde ürünü içinde sorunla ilgili bir not ile onlara göndermemi istediler fakat uzaktan eğitim derslerim yakında başlayacak ekran kartının hemen gelmeme gibi bir durumu var. Ekran kartını şimdi değil de ilerleyen zamanlarda göndersem Coil Whine arızasından dolayı ekran kartım zarar görür mü?

Ya da deneyebileceğim bir şeyler var mı?
Video: V_20201004_201625_OC0.mp4
Not: Ekran kartını 2. ayda almıştım fakat pandemi gibi sebeplerden dolayı bilgisayarı toplamamıştım PC'yi toplayalı 1 hafta oldu BF5 IDE ancak dün indirip oynamak nasip oldu ve bu hata ile karşılaştım.

Coil Whine (Bobin zırıltısı) ses dışında hiçbir zararı yoktur.
Bir an önce garantiye göndermek istiyorsan ikinci el (100TL civarı) basit bir ekran kartı alıp bilgisayarını kullanabilirsin.

Geri
Yukarı