RTX 2080 SUPER sistemde coil whine sorunu

Gaviria

Decapat
Başlığı moderatör arkadaşlar farklı açmış asıl istediğim PSU mu yoksa ekran kartından mı geliyor onu çözümlemek.

Arkadaşlar selam. Bilgisayarı topladığımdan beri bir Coil Whine sorunum var fakat bunun PSU mu yoksa ekran kartı kaynaklı mı olduğunu çözemedim. Boştayken bu ses yok ama oyuna girince bu seslerle karşılaşıyorum. Aşağıya ses kayıtlarını attım, anlayabilirseniz lütfen yardımcı olur musunuz?

PSU: High Power 85+ Bronze (80 değil evet +85)
Ekran Kartı: Galax 2080 Super

Son düzenleme:
Nerden geldiğini sesten anlamamız mümkün değil. Kasanın yan kapağını açıp masaya alacaksın ve yük altındayken ekran kartına ve PSU'ya kulağını yapıştıracaksın. Aynı PSU'yu daha önce 2.5 sene kullandım. Son zamanlarında coil whine yapmaya başlamıştı. Sadece kulağımı dayayınca hafiften cızırtı sesi geliyordu.

Nerden geldiğini sesten anlamamız mümkün değil. Kasanın yan kapağını açıp masaya alacaksın ve yük altındayken ekran kartına ve PSU'ya kulağını yapıştıracaksın. Aynı PSU'yu daha önce 2.5 sene kullandım. Son zamanlarında coil whine yapmaya başlamıştı. Sadece kulağımı dayayınca hafiften cızırtı sesi geliyordu.

Yaptım ama ayırt edemedim yani kasada Psu ve ekran kartı dip dibe olduğu için çözemedim nereden geldiğini.
Anlamanın en kolay yolu, dikkatlice dinlemek. Başka bir PSU varsa onla da deneyip, hangisinde olduğunu çözebilirsiniz.

Maalesef başka Psu yok.

Hocam FPS'yi 60'a sabitle fakat o ekran kartıyla sabitlenmez yani o ekran kartının harcı 144fps :D Coil Whinenin duyulmamasını istiyorsan kafayı takma direk kulaklığı tak oyundan keyif almaya bak bal gibi oynarsın.

Hocam FPS'yi 60'a sabitle fakat o ekran kartıyla sabitlenmez yani o ekran kartının harcı 144fps :D Coil Whinenin duyulmamasını istiyorsan kafayı takma direk kulaklığı tak oyundan keyif almaya bak bal gibi oynarsın.

Öyle yapıyordum genelde hocam aylardır o kafadaydım da kulaklık takmama gerek olmayan oyunlar oluyor bazen ve gece sessizliğinde insanı çıldırtıyor :)

Geri
Yukarı