RTX 2080 Ti Coil Whine Sorunu

MEHMETCAN494

Decapat
Merhabalar,

Corsair RM750i PSU’m var. GTX 1080 Ti ekran kartım takılı iken CW ses sorunu yoktu, bugün MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio ekran kartı aldım ve taktım. Şimdi PSU'dan coil whine sesi gelmeye başladı, kartta 8+8+6 güç girişi var. PSU yetersiz mi geliyor acaba?

Sistem:
  • i7 8700k (5.0 GHz) OC’lu
  • Gigabyte Aorus z370 Gaming7
  • Corsair 4x8 32 GB 3200 MHz RAM
  • MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio
  • Samsung Evo Plus 1TB M.2 SSD

IMG_1778.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1080 ti garantiye verdiğinizde 2080 ti ile değişimi yapıldığı zaman üzerine farkı ödediniz mi?
Şuan bende asus strix 1080ti oc modeli var. Aşırı yüksek seviyede coil whine sesi var ve ekran kartı 1600x900 çözünürlükte yüksek ayarlarda asassins creed de 80 90 derece arası geziyor. Almam gereken fpsden çok daha az alıyorum. Garantiye verdiğimde sizce ne olur artık 1080 ti üretilmiyor sonuçta ayrıca coil whine sorunu olan bir kart tamir de edilemiyor bildiğim kadarıyla.
Hiç bilmiyorum ben para iadesi almıştım.

Bu sorunu bende rog strix rx 580 serisinde yaşadım. Servise götürdüm iade aldılar. Sonra rog strix 1660ti aldım. Yük altında kasayı açıp ekran kartına kulağını dayayınca anca duyulabiliyor coil whine. Yani bu sorunu çözemiyorlar galiba. Her kartta olabiliyor. Çoğu kişide böyle kullanıyor.

Ben de 5-6 kart kullandım. Coil whine olmayanına denk gelmedim. Bazısı fazla bazısı az ama hepsinde vardı. Ses az ise kafana takma. Kulağını falan dayama. Kapak kapalı kasayı dibine koymayacak şekilde kullan. Oyunda iken o kadar fan yüksek devirde çalışırken tiz ses hala hepsini bastırıyorsa değişim iste. Ona rağmen sorun yok bile diyebilirler.

Merhabalar yeni sistemimde bende aynı sorunu yaşıyorum Asus GeForce 2080 ti'da Coil Whine sorunu yaşıyorum psu sandım ilk önce ama başka bir ekran kartı taktığımda ses sorunu çözüldü 2080 ti dan geldiğine emin oldum. PSU ASUS ROG THOR 850W 80+ Platinum değişime göndersem yeni kartrada aynı sorun yaşayacağız sanırım araştırmalarıma göre asusun kendi forumlarındada bu sorundan baya bahsedilmiş :((((

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı