RTX 2080 Ti Coil Whine Sorunu

MEHMETCAN494

Decapat
Merhabalar,

Corsair RM750i PSU’m var. GTX 1080 Ti ekran kartım takılı iken CW ses sorunu yoktu, bugün MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio ekran kartı aldım ve taktım. Şimdi PSU'dan coil whine sesi gelmeye başladı, kartta 8+8+6 güç girişi var. PSU yetersiz mi geliyor acaba?

Sistem:
  • i7 8700k (5.0 GHz) OC’lu
  • Gigabyte Aorus z370 Gaming7
  • Corsair 4x8 32 GB 3200 MHz RAM
  • MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio
  • Samsung Evo Plus 1TB M.2 SSD

IMG_1778.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Rtx serisi bir çok kartta coil whine mevcut. Asus Rtx rog strix 2060 kullanıyorum. Kasa fanlarını kısınca sesi duyabiliyorum ama sadece yükte. Boşta iken sesi duyuyorsanız PSU dan kaynaklı olabilir.

Boştayken ses gelmiyorsa yapacak bir şey yok o şekilde kullanacaksın veya farklı bir model 2080 Ti alacaksın. PSU'dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa 1080 Ti'da da sorun yaşardın. 1080 Ti da güç isteyen bir kart sonuçta.

Bugüne kadar 4 ekran kartı değiştirdim ve hepsinde Coil whine vardı emin olmak için PSU da değiştirdim Kullandığım kartlar şunlar:

MSI 980 TI: Bu ekran kartımdada coil whine vardı ama çok duymuyordum

Asus 1080 TI: Bundaki Coil Whine baya yüksekti garantiye verip Lightning Z modelini aldım

MSI Lightning Z 1080 Tİ: Buda aynı şekilde Coil Whineliydi ve onuda garantiye verip 2080 ti aldım

MSİ 2080 Tİ: Bundada Coil whine var ama nerdeyse hiç rahatsız etmiyor

Bence her ekran kartında Coil whine var. zaten performansa ve karta hiç bir zararı yokmuş kullanmaya devam edin derim

Bugüne kadar 4 ekran kartı değiştirdim ve hepsinde Coil whine vardı emin olmak için PSU da değiştirdim Kullandığım kartlar şunlar:

MSI 980 TI: Bu ekran kartımdada coil whine vardı ama çok duymuyordum

Asus 1080 TI: Bundaki Coil Whine baya yüksekti garantiye verip Lightning Z modelini aldım

MSI Lightning Z 1080 Tİ: Buda aynı şekilde Coil Whineliydi ve onuda garantiye verip 2080 ti aldım

MSİ 2080 Tİ: Bundada Coil whine var ama nerdeyse hiç rahatsız etmiyor

Bence her ekran kartında Coil whine var. zaten performansa ve karta hiç bir zararı yokmuş kullanmaya devam edin derim
1080 ti garantiye verdiğinizde 2080 ti ile değişimi yapıldığı zaman üzerine farkı ödediniz mi?
Şuan bende asus strix 1080ti oc modeli var. Aşırı yüksek seviyede coil whine sesi var ve ekran kartı 1600x900 çözünürlükte yüksek ayarlarda asassins creed de 80 90 derece arası geziyor. Almam gereken fpsden çok daha az alıyorum. Garantiye verdiğimde sizce ne olur artık 1080 ti üretilmiyor sonuçta ayrıca coil whine sorunu olan bir kart tamir de edilemiyor bildiğim kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı