INNO3D RTX 4090 iChill X3 ekran kartı nasıl?

Bütçe
35000-40000 TL

Thulkor

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i9 13900K
MSI MPG z-790 Carbon Wifi Anakart
MSI Nvidia RTX 4080 Suprim X 16 GB
Corsair Vengeance DDR5 6800 Mhz 2x16 GB Ram
Cooler Master TD500 Mesh Kasa
Corsair iCue H150 Sıvı Soğutma
Corsair HX1200 Platinium +80 PSU
Meslek
Dispatcher
Merhaba.
Dün açtığım konudan sonra ASUS ve MSI ile başlayıp en son bir arkadaşımın önerisi üzerine bu marka model ekran kartını duydum.
Aklımda MSI Suprim X 4080 vardı. Fiyatı 35.000 TL civarı. Ancak bu INNO3D RTX 4090 ichill ekran kartı 39.000 TL be 3.000 TL fark ile neden 4090 almayayım ki sorusunu sordum kendime. Malum marka ülkemizde çok yaygın değil. Ben de tamamen uzak biriyim bu konulara.
Tecrübesi olan varsa bu marka ile yardım edebilir mi?
Yanma soğutma vs sorun yaşayan var mı hiç?
Ya da herhangi bir hata yaşayan?
Malzemesi plastik gibi görünüyor. Soğutma sorunu olur mu diye düşündüm. Suprim X mesela metal malzeme gibi duruyor.
Herhangi bir sorunda da desteği iyi olur mu?
Ve sadece jumbum adlı sitede gördüm 7-9 gün içinde ellerinde olacağı görünüyor. Satın alırsam oradan alacağım başka bir yerde bulamadım. Jumbum hakkında da desteği hakkında yorumlarınız varsa beklerim. Ürünün resmî sitesinde Türkiye distribütörlüğü exa elektronik diye yazmışlar. Ama hiçbiri hakkında bilgim yok.

INNO3D Türkiye'de pek bilinmeyen bir marka. Hayliyle bilmeyenler uzak duruyor. Maalesef bahsettiğiniz modelle bilgim yok. Fiyatlara baktığımda şu an en ucuz 4090 42.000 bandında.

INNO3D Türkiye'de pek bilinmeyen bir marka. Hayliyle bilmeyenler uzak duruyor. Maalesef bahsettiğiniz modelle bilgim yok. Fiyatlara baktığımda şu an en ucuz 4090 42.000 bandında.
Jumbum adlı site getiriyor 39000 civarında 7 gün içinde stoklarda olacağını söylüyor.

Yani eğer amacınız oyun oynamak dışında ağır işler yapmaksa PC'de 4090ı alın ama 4080 Suprim X tüm isteklerinize cevap verecektir.
Sadece oyun düşünüyorum. Grafiksel işlerim mevcut değil.

PCB vasata yakın. Referans modele göre de kötü.
Sıcak çalışan bir model değil.
Overclock asla yapmayın.
Malzeme kalitesi ne çok kötü ne çok iyi.
Fiyatı uygun.
Uzun ömürlük açısından diğer kartlar gibi olmayabilir.
Garanti olayını sorman lazım.
Overclock yapmayacaksan alınabilir. En fazla 68-69 dereceyi görürsün. Sağlam bir güç kaynağı kullan ama. Atıyorum gigabyte 5 yıl gidecekse bu 4.5 yıl gider bunun için 10 k fazla verilir mi o senin hesabın.

PCB vasata yakın. Referans modele göre de kötü.
Sıcak çalışan bir model değil.
Overclock asla yapmayın.
Malzeme kalitesi ne çok kötü ne çok iyi.
Fiyatı uygun.
Uzun ömürlük açısından diğer kartlar gibi olmayabilir.
Garanti olayını sorman lazım.
Overclock yapmayacaksan alınabilir. En fazla 68-69 dereceyi görürsün. Sağlam bir güç kaynağı kullan ama. Atıyorum gigabyte 5 yıl gidecekse bu 4.5 yıl gider bunun için 10 k fazla verilir mi o senin hesabın.
Teşekkür ederim değerli açıklamalarınız için.
MSI RTX 4080 Suprim X mi alın diyorsunuz sizde yani?
Herkes MSI ve Asus markalarda CW diye bir sorundan bahsediyor. Ancak tam hakim değilim. Gürültü bi cızırtı yapıyormuş cihazlar sanıyorum. Çok büyük sorun teşkil eden bir durum mu?

Teşekkür ederim değerli açıklamalarınız için.
MSI RTX 4080 Suprim X mi alın diyorsunuz sizde yani?
Herkes MSI ve ASUS markalarda cw diye bir sorundan bahsediyor. Ancak tam hakim değilim. Gürültü bir cızırtı yapıyormuş cihazlar sanıyorum. Çok büyük sorun teşkil eden bir durum mu?

Coil whine dediğimiz şey sadece ekran kartının bobinlerinin içindeki bilyenin fazla güç çektiği esnada titreyip ses çıkarması demektir. Ekran kartına hiçbir zararı yoktur. Sadece ses çıkarır sinir bozabilir ama yeni ekran kartlarında bu sorun yok diye biliyorum çünkü silikon ile sabitliyorlar o bilyeleri.

Geri
Yukarı