Input lag nasıl çözülebilir?

yunusey

Decapat
Daha fazla  
İnput lag sorunu ile karşı karşıyayım. Ne yaptıysam çözümü bulamadım ve en sonun da yabancı bir forumda topraklama olmayan ev input lag yapabilir diye bir konuyla karşılaştım. Evimde topraklama var ama prizde yok sizce ondan dolayı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
LG 75Hz ve ASUS GT 1030 ama onlardan dolayı değil eski ekran kartımda da ve 144Hz monitör ile aynı problemi yaşadım
Bilgisayarın her bir parçasını değiştirdim bu problemden dolayı ama problem düzelmedi.
Prizim de topraklama olmadığı için problem o olabilir diye düşünüyorum böyle bir şey mümkün müdür?

LG 75Hz ve ASUS GT 1030 ama onlardan dolayı değil eski ekran kartımda da ve 144Hz monitör ile aynı problemi yaşadım
Bilgisayarın her bir parçasını değiştirdim bu problemden dolayı ama problem düzelmedi.
Prizim de topraklama olmadığı için problem o olabilir diye düşünüyorum böyle bir şey mümkün müdür?
Prizden olup olmayacağını hiç bilmiyorum maalesef.

Hocam çözümü bulabildiniz mi? Topraklama işe yaradı mı?
Topraklama olan yere geçtim, elektrik değerlerini ölçtüm sorunsuzdu hatta APC priz aldım buna rağmen etkisi olmadı benim sorunum elektrikle ilgili değil.
Oyunun ilk 5 dakikası akıcı oynuyorum ama aniden bir takılma donma oluyor ondan sonra input lag oluşuyor hocam. ben de büyük ihtimal windows ile ilgili bir sıkıntı var formatı kendim atıyorum ve usb belleğin bozuk olmasından şüpheleniyorum.
iki tane pc var ben de hocam ikisinde de aynı sorunu aldığımdan elektrik ile ilgili bir sorun olabilir dedim ama elektrik ile ilgili bir şey değil büyük ihtimal format ile ilgili bir sıkıntı.
1-2 senedir aynı problem ile uğraşıyorum mental breakdown
hatta bu sorun yüzünden ekran kartımı yaktım :DD

Son düzenleme:
Topraklama olan yere geçtim, elektrik değerlerini ölçtüm sorunsuzdu hatta APC priz aldım buna rağmen etkisi olmadı benim sorunum elektrikle ilgili değil.
Oyunun ilk 5 dakikası akıcı oynuyorum ama aniden bir takılma donma oluyor ondan sonra input lag oluşuyor hocam. ben de büyük ihtimal windows ile ilgili bir sıkıntı var formatı kendim atıyorum ve usb belleğin bozuk olmasından şüpheleniyorum.
iki tane pc var ben de hocam ikisinde de aynı sorunu aldığımdan elektrik ile ilgili bir sorun olabilir dedim ama elektrik ile ilgili bir şey değil büyük ihtimal format ile ilgili bir sıkıntı.
1-2 senedir aynı problem ile uğraşıyorum mental breakdown
hatta bu sorun yüzünden ekran kartımı yaktım :DD
Yeni bir flash bellek alıp format atmayı dene istersen.
Ben Ventoy yazılımı ile format atıyorum, tavsiye ederim Ventoy iyi bir yazılım. Önceleri Rufus kullanıyordum format için.

Yeni bir flash bellek alıp format atmayı dene istersen.
Ben Ventoy yazılımı ile format atıyorum, tavsiye ederim Ventoy iyi bir yazılım. Önceleri Rufus kullanıyordum format için.

Rufus ile farkı nedir?

Rufus ile farkı nedir?
Rufus ile sadece 1 ISO dosyasını flash belleğe yazdırabiliyorken, Ventoy ile çok daha fazla ISO dosyasını flash belleğe atabiliyoruz.
Boot kısmında Ventoy ekranı geliyor ve oradan istediğimiz ISO dosyasını seçip formata başlayabiliyoruz.

Artık ISO dosyamızın daha güncel hali var diyelim, bu durumda flash bellekteki Ventoy'u silmeye gerek yok, sadece flash bellekteki ISO dosyasını silip, yeni olanı flash belleğe atıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı