Çözüm Input Lag sorunu yaşayanlar için çözüm

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Apple OS

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Windows'un tüm sürümlerini indirdim ve denedim bir türlü çözüm bulamadım ve Windows 10'da bile kasan hantal cihazım şu anda sorunsuz çalışıyor ve input lag sorunun yok gelelim çözüme:

İndirdiğim Windows 11 ISO dosyasını Legacy olarak Rufus ile yazdırdım normalde sistemim UEFI olarak açılıyordu ben de Legacy moda getirdim ve BIOS'tan başlangıç ayarını Legacy yaptım. Windows 11 kurulumu sırasında GPT formatındaki diskimi MBR formatına çevirdim. Çözümü bu şekilde bulmuş oldum HDD %100 kullanımını varken şu anda %19 disk kullanımı var şu anda gayet memnunum. Bilgisayarımın tepkime süresi bayağı azaldı eskiden ayarların açılmasını bekliyorum şu anda bayağı hızlı ayarlar bölümü açılıyor. Sistem şu anda daha stabil ve daha performanslı çalışıyor.

Sistem özelliklerim.
Cihazım Ideapad 310-15ıkb 80TV.
İşlemci Intel Core i5-7200U 2 Core 4 Thread.
1.Ekran kartı Intel HD-620
2.Ekran kartı NVIDIA GeForce GT-920M
RAM 4 GB entegre + 8 GB SK Hynix 2133 SO-DIMM
Hard disk: Seagate ST1000LM035-1RK172

Denediğim diğer yol ise BIOS sürümü düşürmekti ve hiçbir işe yaramadı.

Not: UEFI olmadığı için biraz geç açılıyor ama performans ve stabilize için bence değer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, Windows'un tüm sürümlerini indirdim ve denedim bir türlü çözüm bulamadım ve Windows 10'da bile kasan hantal cihazım şu anda sorunsuz çalışıyor ve input lag sorunun yok gelelim çözüme:

İndirdiğim Windows 11 ISO dosyasını Legacy olarak Rufus ile yazdırdım normalde sistemim UEFI olarak açılıyordu ben de Legacy moda getirdim ve BIOS'tan başlangıç ayarını Legacy yaptım. Windows 11 kurulumu sırasında GPT formatındaki diskimi MBR formatına çevirdim. Çözümü bu şekilde bulmuş oldum HDD %100 kullanımını varken şu anda %19 disk kullanımı var şu anda gayet memnunum. Bilgisayarımın tepkime süresi bayağı azaldı eskiden ayarların açılmasını bekliyorum şu anda bayağı hızlı ayarlar bölümü açılıyor. Sistem şu anda daha stabil ve daha performanslı çalışıyor.

Sistem özelliklerim.
Cihazım Ideapad 310-15ıkb 80TV.
İşlemci Intel Core i5-7200U 2 Core 4 Thread.
1.Ekran kartı Intel HD-620
2.Ekran kartı NVIDIA GeForce GT-920M
RAM 4 GB entegre + 8 GB SK Hynix 2133 SO-DIMM
Hard disk: Seagate ST1000LM035-1RK172

Denediğim diğer yol ise BIOS sürümü düşürmekti ve hiçbir işe yaramadı.

Not: UEFI olmadığı için biraz geç açılıyor ama performans ve stabilize için bence değer.

Bende de aynı durum mevcut. Görüntüde akıcılık sorunu var. 400 FPS alıyorum ama 60 FPS gibi oyun. Mouse ve klavye tepkileri gecikmeli, mouse hantalca dönüyor. Eve geçince bu şekilde deneyeceğim. İnşallah ben de bu sorunu bu şekilde çözerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı