İnşaat devri son bulmalı

Çok iyi hatırlıyorum hükümet 2008-2011 arasında inşaat sektörünü coşturdu. Her yerde şantiye vardı her yere fazladan ev yapılıyordu. Bu çok eleştirildi ama 2014'te piyasadaki evler dolmuştu. Bu ülkede bu nufus varken hiçbir şey yetmez. Piyasa her şeye muhtaç ve her geçen gün yeni ihtiyaçlar çıkıyor. Bunları göz önünde bulundurunca öneriniz çürümüş oluyor.

20 yıl önce TR nüfusu 65 milyon iken şu an 85 milyon civarı. Buna çoğu kaçak da dahil değil. 20 yılda 20 milyondan fazla artan ve artmaya devam eden nüfusa yeni ev yapmazsan asıl o zaman 30 yıllık çöp binalar servet niteliğine ulaşır.

O yüzden inşaat devam etmeli ama doğru düzgün, deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmalı ve çok iyi denetlenmeli. Deprem öldürmüyor, bina öldürüyor. Binayı sağlam yaptıktan sonra depremden korkmana gerek yok. Çözümü yanlış yerlerde arıyorsunuz.

Bana göre Amerika'daki normal eyalet evleri olur ya. Aynı ona benzer evler moda olmalı artık ülkemizde. İngilizlerin'de evlerini beğeniyorum onlarda güzel bence. Nüfusun fazla olduğu yerlerde Max 5 katlı falan apartmanlar. Hem bana göre o tarz evler normal binalardan daha güvenilir. Tabii bu dediğim olay İstanbul gibi nüfusun fazla olduğu yerler de çok zor. Keşke öyle dediğim gibi bir yer olsa da gelecekte taşınsam.

Amerika'da alan geniş olduğu için o evler popüler, şehir merkezlerinde yine bizim gibi apartmanlara sahipler.

Hayatımda gördüğüm en saçma konular listesinde en tepeden girdi.
Yeni ev inşaatına son verilmeli demişsiniz ama bu imkansız hocam nüfus artıyor isterseniz insanlar sizin planınız için çocuk doğurmasınlar.

Liseler çok önemli gerekirse aileleri sınıfta uyusun ama ev yapılmasın diyor cok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı