Inşaat Mühendisliği Okumak

Nietral

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar foruma yeni katıldım ve aklımda bir kaç soru var. Ben İtalya'da inşaat mühendisliği okumak istiyorum ve sizce geleceği var mıdır? Hemen hemen bitmez diye düşünüyorum fakat iş bulma nasıl olur bilmiyorum. Düşünceleriniz nedir?

İtalya'da veya dünya'nın başka bir ülkesinde çalışacaksanız okuyun ama Türkiye'de çalışacaksanız sakın ha okumayın. Ben 2017 mezunu bir inşaat mühendisiyim. Türkiye'de bu mesleğin piyasası da itibarı da yok. İş bulamazsınız. Asla ama asla okumanızı önermem Türkiye'de çalışacaksanız.

Amcan/dayın müteahhit mi?
Hayır değiller neden ki?
İtalya'da veya dünya'nın başka bir ülkesinde çalışacaksanız okuyun ama Türkiye'de çalışacaksanız sakın ha okumayın. Ben 2017 mezunu bir inşaat mühendisiyim. Türkiye'de bu mesleğin piyasası da itibarı da yok. İş bulamazsınız. Asla ama asla okumanızı önermem Türkiye'de çalışacaksanız.
Büyük ihtimal orada okuyacağım ve başlarda orda çalışıp sonradan kendi şirketimi açmak istiyorum. Sizin görüşünüz nedir?

O zaman hatırı sayılır süre şantiyelerde sürünürsünüz. Ve o sürünme (işe/staja girme) için bile bir yerlerinizi yırtarsınız.

Gerçekten iyiysen aç kalmazsın. Ama çektiğin çileye değip değmeyeceği sana kalmış.
Mimarlık ile gidip geliyordum en son bunda karar kılmıştım.

Yav birader yazmayım diyorum da bu yazdıklarınız insanların kaderlerini etkiliyor yok okuma sakın yapma ne yani birader sen iş bulamadıysan Türkiye de iş yok mu oluyor her inşaat mühendisi okuyan işsiz mi kalıyor hangi üniversiteden mezunsun kaç dilin var kendini ne kadar geliştirdin ne kadar çok biliyorsunuz sen kimseyi dinleme kardesim her şey sende bitiyor kendini geliştirdiğin zaman her yerde iş bulursun dinleme kimseyi.

Türkiye'de en zor iş bulabilen mühendislik alanlarından bir tanesi, İtalya'da okuyacaksınız orada iş yapın kolaylıkla iş bulursunuz, yurt dışında mühendislik okuduktan sonra Türkiye'de iş yapma hatasına düşmeyin.

Yav birader yazmayım diyorum da bu yazdıklarınız insanların kaderlerini etkiliyor yok okuma sakın yapma ne yani birader sen iş bulamadıysan Türkiye de iş yok mu oluyor her inşaat mühendisi okuyan işsiz mi kalıyor hangi üniversiteden mezunsun kaç dilin var kendini ne kadar geliştirdin ne kadar çok biliyorsunuz sen kimseyi dinleme kardesim her şey sende bitiyor kendini geliştirdiğin zaman her yerde iş bulursun dinleme kimseyi.
Sağolun benim de aklıma takılıyor du Türkiyede ki mühendislerden dolayı. Okuduktan sonra pişman olmak istemiyorum her gün aklımda desem yalan olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı