İnşaat mühendisliği okunur mu?

ahmetdmr76

Zeptopat
Daha fazla  
Dostlar selam inşaat mühendisliği okunurmu bu zamanda mühendislik mi daha mantıklı olur mimarlık mı?
Babam müteahhit bende inşaat sektöründe devam etmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde inşaat mühendisliğinin okunmasını tavsiye etmem çünkü çoğunluğu okul bitişi işsiz kalıyor ancak gördüğüm kadarıyla hazırda işiniz var. Eğer hazırda işiniz varsa okuyabilirsiniz, neden olmasın?

Dışarıda iş bulmak için mimarlık daha avantajlı olur. Tabii iyi üniversiteyse
Mimarlık daha avantajlı falan değil. Mühendis adam inşaatta çalışmasa bile başka işlerde yönetici pozisyonuna dahi gelebilir ama mimar sektörü dışında çalışamaz. Ülkenin en iyi okullarından mezun mimarlar asgari ücrete iş bulamıyor.

Dostlar selam inşaat mühendisliği okunurmu bu zamanda mühendislik mi daha mantıklı olur mimarlık mı?
Babam müteahhit bende inşaat sektöründe devam etmek istiyorum.
Firmanız varsa okumak gayet mantıklı.

Mimarlık daha avantajlı falan değil. Mühendis adam inşaatta çalışmasa bile başka işlerde yönetici pozisyonuna dahi gelebilir ama mimar sektörü dışında çalışamaz. Ülkenin en iyi okullarından mezun mimarlar asgari ücrete iş bulamıyor.

Hocam ortalama üniversiteden mezun olan mimar tanıdıklarım hemen iş buldular.

Normalde inşaat mühendisliğinin okunmasını tavsiye etmem çünkü çoğunluğu okul bitişi işsiz kalıyor ancak gördüğüm kadarıyla hazırda işiniz var. Eğer hazırda işiniz varsa okuyabilirsiniz, neden olmasın?

Hocam peki mimarın abartıldığı kadar inşaat mühendisinden üstünmü.

Hocam peki mimarın abartıldığı kadar inşaat mühendisinden üstünmü.

Çünkü ben şu ana kadar şantiye mimar görmedim mimara soruyorum şantiyenin patronu benim diyor mühendise soruyorum ha mobilya tasarımcı ha mimar aynı diyor herkes kendini övüryor kafam çok karıştı :D

Kendi işin varsa mimarlık da yapılır. İnşaat mühendisliği de yapılır. Buna bir şey diyemem hangisi daha iyi olur diye. Yakın tanıdığın bu meslekten insanlar varsa mesleği övmeden anlatabilirler.

Okunur mu, okunmaz mı bilemiyorum ama dört temel mühendislikten biri olan inşaat mühendisliği, nasıl böyle yerin dibine sokulur hale geldi 5-6 yılda anlamıyorum. İnşaat mühendisliği, mimarlıkla falan kıyaslanamaz ve sadece konut yapımından ibaret bir meslek de değildir.

Okunur mu, okunmaz mı bilemiyorum ama dört temel mühendislikten biri olan inşaat mühendisliği, nasıl böyle yerin dibine sokulur hale geldi 5-6 yılda anlamıyorum. İnşaat mühendisliği, mimarlıkla falan kıyaslanamaz ve sadece konut yapımından ibaret bir meslek de değildir.

Hocam size göre inşaat müh daha mı üstün.

Yeni konular

Geri
Yukarı