İnsan kaynakları departmanı hangi programları kullanıyor?

emreb34

Hectopat
Merhaba herkese, öncelikle turizm ve seyahat hizmetleri bölümü mezunuyum. Aynı zamanda şu anda işletme bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Kendimi İK departmanında çalışmak adına geliştirmeye çalışıyorum. Çok fazla teorik bilgiler öğrendiğimi fark ettim, biraz da uygulama açısından da geliştirmek istiyorum kendimi. Maalesef stajımı bellboy olarak yaptığım için İK alanında iş tecrübem hiç yok. Çalışan veya bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Günümüzde kullanılan İK programlarını merak ediyorum. Herkese iyi günler.

Frederick Bishop

Millipat
Merhaba herkese, öncelikle turizm ve seyahat hizmetleri bölümü mezunuyum. Aynı zamanda şu anda işletme bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Kendimi ik departmanında çalışmak adına geliştirmeye çalışıyorum. Çok fazla teorik bilgiler öğrendiğimi fark ettim, biraz da uygulama açısından da geliştirmek istiyorum kendimi. Maalesef stajımı bellboy olarak yaptığım için ik alanında iş tecrübem hiç yok. Çalışan veya bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Günümüzde kullanılan ik programlarını merak ediyorum. Herkese iyi günler.

Microsoft ofis programlarını kesinlikle öğrenin bence.

Aw Jeez Rick

Picopat
İnsan Kaynakları departmanı geniş bir skaladır. Bir Holding'te İnsan Kaynakları'nda çalışıyorum; Sosyal Uygunluk, İşe Alım ve Özlük İşleri, İdari İşler, Kurumsal İletişim, Eğitim ve Akademi ve şirket bazlı olarak daha fazla veya daha az olabilir, son olarakta tüm bu alt departmanların bağlı bulunduğu ana İnsan Kaynakları departmanı bulunur. Her birinin işleri birbirinden farklıdır. Senin asıl çalışmak istediğin kısım hangisidir? Örnek vermek gerekirse. Sosyal Uygunluk; iş ortaklığı yaptığınız işletmelerin, müşterilerinizin talep ettiği kıstaslara uyumlu olup olmadığını denetler. İşe Alım ve Özlük İşleri; personellerin maaşları, işe giriş-çıkışları, SGK bildirgeleri ve personellerin özlük evraklarını saklamayı yapar. İdari İşler; tüm binadan sorumludur (temizlik v.s dahil). Vesaire vesaire. Senin asıl yapmak istediğin nedir?

Yukarı