Hangi programları bilmek insanı meslek sahibi yapar?

saitan

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, üniversite mezuniyetim var fakat bölümümü ve çalıştığım işi sevemiyorum. Yaşım 23 ve bir şeyler öğrenmek için bence geç değil. Çocukluğumdan beri bilgisayarla ilgiliyim ve bu alanda kendi mesleğimi yaratmak istiyorum. Başlıkta belirttiğim üzere hangi programları bilmek insanı meslek sahibi yapar?

Video editörlük üzerine yoğunlaşmak istiyorum, After Effects bilmek ve günceli yakalamak insanı meslek sahibi yapabilir mi? Sizin bana bir meslek verebileceğini düşündüğünüz programlar var mı? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Merhaba, üniversite mezuniyetim var fakat bölümümü ve çalıştığım işi sevemiyorum. Yaşım 23 ve bir şeyler öğrenmek için bence geç değil. Çocukluğumdan beri bilgisayarla ilgiliyim ve bu alanda kendi mesleğimi yaratmak istiyorum. Başlıkta belirttiğim üzere hangi programları bilmek insanı meslek sahibi yapar?

Video editörlük üzerine yoğunlaşmak istiyorum, After Effects bilmek ve günceli yakalamak insanı meslek sahibi yapabilir mi? Sizin bana bir meslek verebileceğini düşündüğünüz programlar var mı? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Her programa göre iş var fakat şu sıralar kendi gördüğüm üzerine yazılım, video editörlüğü, Photoshop gibi işler yaygın gibi görünüyor.

Photoshop'e bilen tasarımcı Unity bilen oyun tasarımcısı olabilir bizim ülkemizde bu tarz işlerde daha yüksek şans var çünkü bizimkilerde genel olarak bilgi yok.

Meslek sahibi yapar mı bilemem ama dijitalde en çok kullanılanların ilk akla gelenleri bir sıralayalım belki faydası olur.

Ücretli :
İşletim Sistemi : Windows
Ofis Programları : MS Office
Resim editör- Adobe Photoshop
Ses editör- Adobe Audition
Video editör- Adobe Premiere Pro veya Vegas Pro veya Movavi Video
Editor
3D modelleme: AutoCAT
Vektörel grafik : Corel Draw

Ücretsiz:
Resim editör- PhotoFiltre Studio veya PhotoScape
Ses editör- Audacity
Video editör- OpenShot Video Editor veya avidemux veya DaVinci
Resolve
3D modelleme: LibreCAD
Vektörel grafik : GIMP veya Inkscape

Her programa göre iş var fakat şu sıralar kendi gördüğüm üzerine yazılım, video editörlüğü, Photoshop gibi işler yaygın gibi görünüyor.
Teşekkür ederim yardımcı olduğun için.
Office uygulamasına hakim olmak iyi olur.
Şu an ki işim gereği hakimim Office programlarına fakat o kadar kolaylaştı ki o programlar onları bilmek günümüzde çok öne çıkarmıyor insanı.
Photoshop'e bilen tasarımcı Unity bilen oyun tasarımcısı olabilir bizim ülkemizde bu tarz işlerde daha yüksek şans var çünkü bizimkilerde genel olarak bilgi yok.
Evet Unity üzerine de yoğunlaşabilirim, teşekkür ederim hocam.
Meslek sahibi yapar mı bilemem ama dijitalde en çok kullanılanların ilk akla gelenleri bir sıralayalım belki faydası olur.

Ücretli :
İşletim Sistemi : Windows
Ofis Programları : MS Office
Resim editör- Adobe Photoshop
Ses editör- Adobe Audition
Video editör- Adobe Premiere Pro veya Vegas Pro veya Movavi Video
Editor
3D modelleme: AutoCAT
Vektörel grafik : Corel Draw

Ücretsiz:
Resim editör- PhotoFiltre Studio veya PhotoScape
Ses editör- Audacity
Video editör- OpenShot Video Editor veya avidemux veya DaVinci
Resolve
3D modelleme: LibreCAD
Vektörel grafik : GIMP veya Inkscape

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı