İnsan kendi kendine teşhis koyabilir mi?

leofurkan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bir gün Messi ile alakalı bir video izliyordum ve videonun sonunda Messi'nin asberger sendromuna sahip olduğunu öğrendim. Tabii ki merakımdan googledan araştırdım bu asberger sendromunu. Neredeyse bu sendromda ki tüm belirtiler bende de var. Acaba bu sendrom bendede mi var diye düşünmüyor değilim. Her neyse sizce insan kendi kendine teşhis koyabilir mi yoksa illa bir uzmana danışmak mı gerek?

Merhaba, bir gün Messi ile alakalı bir video izliyordum ve videonun sonunda Messi'nin asberger sendromuna sahip olduğunu öğrendim. Tabii ki merakımdan googledan araştırdım bu asberger sendromunu. Neredeyse bu sendromda ki tüm belirtiler bende de var. Acaba bu sendrom bendede mi var diye düşünmüyor değilim. Her neyse sizce insan kendi kendine teşhis koyabilir mi yoksa illa bir uzmana danışmak mı gerek?
Professör Doktor Leofurkan abi,insan kendine teşhis koyamaz.

Koyamazsınız. Teşhisi koyarken belirli testlerden geçiyorsunuz, "Hmm, sizde bunun ve bunun olduğunu söylediniz, o zaman size şu teşhisi koyuyorum." yapmıyorlar.

Ayrıca bir belirti başka bir şeye de işaret edebilir. Her karnı ağrıyanın böbreğinde taş olmuyor mesela. Ya da kafanızda kurguluyor da olabilirsiniz, hastalık hastası olmak gibi.

Doktora gitmeden psikolojik rahatsızlıklarını iyice araştırarak bir kanıya varabilirler ama ne kadar doğru olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı