İnsan kendini sever mi?

Hayır kilo tavsiyesi istemememin sebebi zaten vermeye çalışmam. Gym'e git falan gidecek param yok. Eskiden bir kere gitmiştim de zaten kimse ilgilenmedi boşu boşuna 6 ay para verdim.
Para harcamadan da kilo verebilirsin zaten, zamanla halledersin, yeter ki kararlı ol.

Reis tipinin hiç önemi yok, fazla arkadaşının ve sevgilinin olmamasının da bir önemi yok. Kilo konusunda tavsiye vermeyin demişsin ama hem sağlık hem de yaşam kalitesi için kilo vermen şart. Arkadaşlık ve ilişki konusunu da kafaya takma akışına bırak. Sosyal olmak istiyorsan da bu senin elinde, insanlarla konuşup bir şeyler paylaşmak zor değil, denemen lazım sadece.
Tip her şeydir eğer yakışıklıysan çoğu kızı elde edebilirsin. Eğer tip ortaysa dediğin gibi önemsiz ama eğer çirkinsen hayatın bitmiştir. Azcık realist olun lütfen.

Para harcamadan da kilo verebilirsin zaten, zamanla halledersin, yeter ki kararlı ol.
Katılmıyorum. para harcamadan sağlıklı kilo veremez aynı şekil para olmadan kilo da alınmaz çok zor alınsa bile skinny fat olur yine insan. Para şart hocam.

Son düzenleme:
Arkadaşlar fizik olarak tam bir felaketim. 120 kilo, Boy 1.70. (kilo ver tavsiyesiyle gelmezseniz sevinirim :D)

Yıllardır adamakıllı sosyal medya kullanmadım, neden bilmiyorum ama kullanmayı da çok doğru bulmuyorum. Her şeyi paylaşmayı fotoğraflarla övünmeyi beğenileşmeyi falan. Güzel fiziğim olsa da bunları yapmam diye düşünüyorum.
Tahmin ettiğiniz üzere asosyal sayılabilecek birisiyim, çok fazla insan grubuyla iletişim kurmayı sevmiyorum. Okulda herkesle aram iletişimim iyiyken okul bittikten sonra iletişim kurmamayı tercih ediyorum. Max 1-2 arkadaşı bünyem kaldırıyor. Çok fazla kişi olunca tüm sohbet tekrar ediyor gibi hissediyorum.

Daha hiç ilişkim olmadı. Kendimi bildim bileli ilk okullardan beri hep platonik takılırım. Hiç kimseye açılmadım bile. Genel de hoşlandığım insanların benden hoşlanmayacağına çok eminim, arkadaşlığımızın bitmemesini istediğim için risk almıyorum.

Yani az önce bir platforma üye oluyordum fotoğraf ekranına geldim. Affedersiniz mal gibi kaldım. Fotoğraflarıma falan baktım doğru düzgün koyabileceğim 1 tane fotoğrafım yok.

Bazen düşünüyorum bir kız beni neden sever diye mantıklı 1 sebep bulamadım... Neyse psikolojik olarak yıkılmış bitmiş bir haldeyim nasıl düzeleceğimi de hiç bilmiyorum yaşadığım hayattan keyif almıyorum... Biraz fazla içimi döktüm kusura bakmayın bu tarz konuları konuşacak insanım yoktu. Sonuç olarak sizler nasılsınız, kendinizi seviyor musunuz? Kendinizi eleştirip daha iyi olmaya çabalıyor musunuz?
En kötü durumlardan birisi, özgüven eksikliği ve aşırı streste kalmak. Yapabileceğin en iyi şey kalbini vücudun yönetimden çıkartıp beynini devreye sokmak. Yanlış anlama ben sana hakaret etmiyorum, şuan gençlerde olan en büyük sorun kalplerini vücudun yönetimine koymak. Beynini yönetime koymak işin en zor tarafı ama bunu yaparsan gerisini beyin kendisi hallediyor. Beynini yönetime koymak için önce platonik olmamaya dikkat etmen lazım, "kendimi tutamıyorum" gibi cümleler kuracaksındır muhtemelen, en kötü yere bakarak yürürsün belli bir süre sonra zaten buna ihtiyacın olmayacak. Kalbinin sana söylediği şeylere kulak asamazsan zaten en fazla 2-3 güne beynin yönetime geçer raharlarsın. Şimdi platoniklik falan ne alaka diye soracak olursan diye söylüyorum, platonik olduğunda kalbin yönetimde olduğu için hayatını sadece o kişiye bağlıyorsun "Kendini öldür" dese yaparsın o derece bir bağlılık söz konusu. Sen ne kadar "Yapmam" gibi bir kelime kullansan ve itiraz etsende yönetim kalbinde olduğu için ister istemez yaparsın, bende yaşadım aynı şeyleri bu yöntemle kurtuldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı