Bir insan Cengiz Han'ı neden sever?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cengiz Han'ı Türk yapmaya çalışmanızdan utanç duyuyorum...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet doğru. Moğol bir Altay ırkıdır. Altay'lar da bir Türk'tür. Altay'lar Türk olarak sayıldığı için Moğol'lar da Türk olarak sayılır.

Bu yazının neresinden Moğol'ların Altay olduğu çıkardın yukarıda ki arkadaşın da dediği gibi cengiz Han Türk değil " 13. yüzyılın başında Orta Asya'daki tüm göçebe bozkır kavimlerini birleştirip bir ulus hâline getirerek Moğol siyasi kimliği çatısı altında toplamış ve Dünya’nın en büyük bitişik sınırlara sahip imparatorluğunu kurmuştur."

Bu yazının neresinden Moğol'ların Altay olduğu çıkardın yukarıda ki arkadaşın da dediği gibi cengiz Han Türk değil " 13. yüzyılın başında Orta Asya'daki tüm göçebe bozkır kavimlerini birleştirip bir ulus hâline getirerek Moğol siyasi kimliği çatısı altında toplamış ve Dünya’nın en büyük bitişik sınırlara sahip imparatorluğunu kurmuştur."
Aynen, sen Celal Şengör'ü yeneceksin :D

Aynen, sen celal şengör'ü yeneceksin :D

Aynen sen İlber Ortaylı'yı yeneceksin :D
2. olarak da celal hoca da söylüyor cengiz Han'ın kendisini Türk olarak gördüğü için Türk Moğol diyorum diyor.

Aynen sen İlber Ortaylı'yı yeneceksin :D
Celal hocamız ne diyor? Moğol Türklerini, Normal Türklerden ayıran özellik Müslümanlıktır diyor. İlber Ortaylı da din konusundan farklılıkları var diyor bu yüzden Moğollar, Normal Türkler ile farklıdır diyor anlayabildiniz mi?

Celal hocamız ne diyor? Moğol Türklerini, Normal Türklerden ayıran özellik Müslümanlıktır diyor. İlber Ortaylı da din konusundan farklılıkları var diyor bu yüzden Moğollar, Normal Türkler ile farklıdır diyor anlayabildiniz mi?
Altay Türkleri arasında Moğollar yoktur. Ne Türkler Moğoldur, ne de Moğollar Türk. Olsak olsak en fazla akraba ırk olabiliriz.

Cengiz Han'ı Türk yapmıyorum. Cengiz Han zaten Türk'tür. Cengiz Han'ı atası olarak saymayanlar Atatürk'ü de atası olarak sanmasın.

Bir sürü kütüphaneyi yakıp dünya teknolojisini geriye götürmüş, İslam Felsefesi ve biliminin etkisini yaktığı kitaplar aracılığıyla azaltmış, batıl inançların artmasına sebep olmuş sanattan veya kültürle uzaktan yakından alakası olmayan, milyonlarca masum insanı katleden gezegenimize yapılmış en büyük zararlardan birisinin tetikleyicisi olan yaratığı sanata ve kültüre değer veren, harf devrimi yapan kitaplarla aşk içerisinde olan milletimizde eşitliğin artmasında büyük rol oynayan Başöğretmen ile aynı kefeye koymanı çok gülünç buluyorum, internet üzerinde barbar sempatizanlığı yapmadan önce tarihimizi araştırmanın kişisel gelişimine çok daha fazla katkısı bulunacağını düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı