İnsan nedir?

Jiw

Centipat
Katılım
4 Kasım 2019
Mesajlar
435
Çözümler
2
İnsan evrimin hali nedeniyle, nefsi müdafaa ve kendi kendine hizmet edebilen güdülere sahiptir. Güdülerin önemli bir alanı bencildir; istekleri, kendi bireysel yararlarına hizmet edecek durumda çalışır ve yine kendi yararları için bir başkasına şiddet uygular, ama... Aynı zamanda sosyal canlıdır, kendi bencilce istekleri bir kenara, ahlaki yetileri mevcuttur. Kendi yararlarıyla, başkalarının yararları arasında bir denge oluşturacak potansiyele sahip olsa bile bencil tarafı daha ağır basacaktır.
 

Trascendentium

Picopat
Katılım
2 Eylül 2020
Mesajlar
314
Yer
Dünya
Sandığından daha yüce olan bir varlıktır. Tanrı'dır. Evet, insan, Tanrı'dır. Tanrı'ların babasıdır, anasıdır. Her şeyin yaratıcısıdır. Çünkü kendi gerçekliğini kendi yaratır, bu yüzden ne yaratmak isterse onu yaratır. Ne yaşamak isterse onu yaşar, ne isterse onu elde eder!

İçinizde bir güç var, damarlarınızda akan kan, bir insan kanıdır. At dışkısı gibi yaşamayın, insan gibi yaşayın. O kafanızdaki şeyin hakkını verin. Hani biri gitar çalar, diğeri gitarı ağlatır derler. Onlar beynini kullanır, siz beyninizi ağlatın. Son yeteneğine kadar sömürün onu.

Emin olun, o kadar sinsi bir organ ki, sadece zora girince çalışır ama öyle bir çalışır ki. :) İşte bu yüzden konfor alanından çık deniliyor. Konfor alanından çık, o beyni bir strese sok, ekmek kafa olma!
 

xtragyne1st

Decipat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
1.295
Makaleler
16
Çözümler
1
İnsan, beyni olan bir varlıktır. Beyni olmasına rağmen onu ne yazık ki kötüye kullanabilen de bir kişidir.
 

Yeni konular

Yukarı