İnsan psikolojisini anlamak için kitap önerisi

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Kitap sayılır mı bilmiyorum ama genelde manga okurum ama şu aralar biraz daha bilgilenmek için kitap almayı düşünüyorum. İnsan psikolojisini anlamak için kitap almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Kitap sayılır mı bilmiyorum ama genelde manga okurum ama şu aralar biraz daha bilgilenmek için kitap almayı düşünüyorum. İnsan psikolojisini anlamak için kitap almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Merhaba, Daniel Goleman'ın “duygusal zeka” kitabını öneririm.

Carl Gustav Jung ve Alfred Adler'ın kitaplarına bakabilirsin. Spesifik bir kitaptan tamamen bir şey anlayabileceğini düşünmüyorum.

Merhaba, Daniel Goleman'ın “duygusal zeka” kitabını öneririm.

Eğer daha genel bir perspektif arıyorsanız, oliver Sacks'ın “bir nörologun not defteri” kitabını tavsiye ederim. Bu kitap, beyin ve zihin arasındaki ilişkiyi anlamak için gerçek hayattan alınan çarpıcı hikâyelerle dolu.

Kitabı bulamadım, linki var mı acaba?

Kaldırılmış sanırım. Bazı okuyucular yazdıkları ile çok ileri gittiğini söylüyordu. Ama diğer kitaplarını okuyabilirsiniz. İstediğiniz tarzda olacağına eminim. Karısını şapka sanan adam, renkkörleri adası, sesleri görmek ve uyanışlar gibi kitaplarını inceleyin isterseniz. Sanırım kitap kitap böldüler notları.

Kaldırılmış sanırım. Bazı okuyucular yazdıkları ile çok ileri gittiğini söylüyordu. Ama diğer kitaplarını okuyabilirsiniz. İstediğiniz tarzda olacağına eminim. Karısını şapka sanan adam, renkkörleri adası, sesleri görmek ve uyanışlar gibi kitaplarını inceleyin isterseniz. Sanırım kitap kitap böldüler notları.
size bir liste yapacağım.

size bir liste yapacağım.

Teşekkür ederim sağolun,bekliyorum.

Teşekkür ederim sağ olun, bekliyorum.

İşte “bir nörologun not defteri”ne benzer bazı oliver sacks kitapları:
Hareket halinde bir hayat.
Halüsinasyonlar.
Sesleri görmek.
Sesleri Görmek/Sağırların dünyasına bir yolculuk.
(The mind's eye)
(Awakenings)
(The man who mistook his wife for a hat)
Bazı kitapları Türkçeye çevrilmediği için İngilizce kitap isimlerini de yazdım. Bu tarz kitaplardan hoşlanıyorsanız bunları tavsiye ederim. İyi okumalar dilerim. 😊

İşte “bir nörologun not defteri”ne benzer bazı oliver sacks kitapları:
Hareket halinde bir hayat.
Halüsinasyonlar.
Sesleri görmek.
Sesleri Görmek/Sağırların dünyasına bir yolculuk.
(The mind's eye)
(Awakenings)
(The man who mistook his wife for a hat)
Bazı kitapları Türkçeye çevrilmediği için İngilizce kitap isimlerini de yazdım. Bu tarz kitaplardan hoşlanıyorsanız bunları tavsiye ederim. İyi okumalar dilerim. 😊

Elinize sağlık,sağolun tekrardan.

Geri
Yukarı