İnsan Türk olur da nasıl Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmez?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz de turan devletini istiyoruz ama en basit örnekle temel olmadan bina dikilir mi?
İnsanlar şunu anlamamakta ve saçma sapan kaynaklarla şu konuyu reddetmek konusunda inat ediyorlar. O dönemde küresel savaşın ardından zaten İngiliz güdümüne girmiş, çökmüş ve neredeyse her şeyini kaybetmiş bir devletin ardından kalanlarla ancak bu yapılabildi.

Ayrıca onu geçtim, Turancıların hayalini gerçekleştirmesi için o dönemde Ruslarla da savaşılması gerekiyordu. O durumda ekipman desteği sağlanan Yunanistan'a karşı bile zor kazanabilen durumdayken bir de Osmanlının güçlü dönemlerinde bile Osmanlıyı defalarca savaşta yenmiş, Yunanistan'a bağımsızlığını kazandırmış, Balkanları bize karşı ayaklandırmış, bunun da üstüne ordusuyla İstanbul'a kadar gelmiş Ruslar ile nasıl mücadele edilecekti?

Ben de seviyorum fakat insanlar sevmeyebilir ,saygı duymak zorunda ama sevmek zorunda değil bunu anlayın artık.

İnsanlar şunu anlamamakta ve saçma sapan kaynaklarla şu konuyu reddetmek konusunda inat ediyorlar. O dönemde küresel savaşın ardından zaten İngiliz güdümüne girmiş, çökmüş ve neredeyse her şeyini kaybetmiş bir devletin ardından kalanlarla ancak bu yapılabildi.

Ayrıca onu geçtim, turancıların hayalini gerçekleştirmesi için o dönemde Rus'larla da savaşılması gerekiyordu. O durumda ekipman desteği sağlanan Yunanistan'a karşı bile zor kazanabilen durumdayken bir de osmanlının güçlü dönemlerinde bile osmanlıyı defalarca savaşta yenmiş, Yunanistan'a bağımsızlığını kazandırmış, balkanları bize karşı ayaklandırmış, bunun da üstüne ordusuyla İstanbul'a kadar gelmiş Ruslar ile nasıl mücadele edilecekti?

Rusya ile savaşa girecektik ve Çin de bundan rahatsız olacaktı Rus tarafında bize karşı savaşacaktı.

Rusya ile savaşa girecektik ve Çin de bundan rahatsız olacaktı Rus tarafında bize karşı savaşacaktı.
O dönemde Çin'in bize ve özerk Türki devletlere karşı durduğu konumu bilmiyorum, pek ilgimi çekmediği için hiç araştırmadım ama Türki cumhuriyetleri özerk haldeyken birleştirip Turan devleti kurmak isteyenlerin o dönemin de süper güçlerinden biri olan Ruslarla tekrar savaşılması gerektiğini bile anlayacak kadar bir şeyi araştırmadıkları ortada.

Bunların dediği yapılsaydı şu anda kurtuluş mücadelesi değil nasıl kendi topuğumuza sıkıp her şeyi tamamen kaybettiğimizi Rusça tartışıyor olurduk. Haberleri yok.

O dönemde Çin'in bize ve özerk Türki devletlere karşı durduğu konumu bilmiyorum, pek ilgimi çekmediği için hiç araştırmadım ama Türki cumhuriyetleri özerk haldeyken birleştirip Turan devleti kurmak isteyenlerin o dönemin de süper güçlerinden biri olan Rus'larla tekrar savaşılması gerektiğini bile anlayacak kadar bir şeyi araştırmadıkları ortada.

Gitti zaten tezlerini çürütünce.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı