İnsanlar beni suistimal ediyor

Mr.ery

Hectopat
İyi kalpli biriyim. Belki biraz fazla çevremdeki kimse tarafından kötü kalplisin lafını duymadım. Herkese iyilikle yaklaşırım. Çoğu zaman kendimden önde tutarım sevdiğim insanları ama bunu hak ettiklerini düşünmemeye başladım. Çevrem tarafından hep eğlenceli ve iyi kalpli biri olarak görüldüm kısaca ama bunun belki %20'sini geri alamadım insanlar aynı şekilde bana davranmıyor ve bu bir yerde canımı sıkmaya başladı. İnsanlar beni bir yerine takmıyor beni kale almıyorlar, belli bir yere kadar umurumda değildi ama artık bilmemiyorum. Daha soğuk biri mi olmam lazım? Bundan korkuyorum, sıcak halim hoşuma gidiyor ama beni yoruyor siz ne önerirsiniz?

Soğuk ruhsuz ama kendisine değer veren biri mi?
Sıcak iyi kalpli sevecen biri mi?

Bundan 2 ay önce sorsaydınız ben de iki derdim ama en basit örnek bulunduğum kursta (mezuna bırakıyorum) ben konuşurken millet beni kale bile almıyor. WhatsApp gurubunda bir soru sorunca millet cevap vermeye tenezzül bile etmiyor, benden sonra başka biri sorsa 5 kişi atlıyor. Biliyorum biraz çocukça bu yazdıklarım, farkındayım ama bunları düşünmeden edemiyorum belki buraya yazsam rahatlarım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi kalpli biriyim. Belki biraz fazla çevremdeki kimse tarafından kötü kalplisin lafını duymadım. Herkese iyilikle yaklaşırım. Çoğu zaman kendimden önde tutarım sevdiğim insanları ama bunu hak ettiklerini düşünmemeye başladım. Çevrem tarafından hep eğlenceli ve iyi kalpli biri olarak görüldüm kısaca ama bunun belki %20'sini geri alamadım insanlar aynı şekilde bana davranmıyor ve bu bir yerde canımı sıkmaya başladı. İnsanlar beni bir yerine takmıyor beni kale almıyorlar, belli bir yere kadar umurumda değildi ama artık bilmemiyorum. Daha soğuk biri mi olmam lazım? Bundan korkuyorum, sıcak halim hoşuma gidiyor ama beni yoruyor siz ne önerirsiniz?

Soğuk ruhsuz ama kendisine değer veren biri mi?
Sıcak iyi kalpli sevecen biri mi?

Bundan 2 ay önce sorsaydınız ben de iki derdim ama en basit örnek bulunduğum kursta (mezuna bırakıyorum) ben konuşurken millet beni kale bile almıyor. WhatsApp gurubunda bir soru sorunca millet cevap vermeye tenezzül bile etmiyor, benden sonra başka biri sorsa 5 kişi atlıyor. Biliyorum biraz çocukça bu yazdıklarım, farkındayım ama bunları düşünmeden edemiyorum belki buraya yazsam rahatlarım dedim.
Aynı durumdayım herkese iyilik yapıyorum ama karşılığında gördüğüm tek şey nankörlük

Biraz eşkiya olun.

Her denileni yapmayın ve size öyle davrananları görmezden gelin. Mümkünse yanından geçerken çarpıp düşürün.

Geçen sene aynı durumda idim . Hatta forumda bile konu açtım . Psikolojim iyice kötüye gidip dışlanmış hissettiğim zaman şunun farkına vardım. Kimse beni sevmiyor. İşleri düşünce seviyor arkadaş taklidi yapıyr çoğu. Hazır yeni şehre taşınmış iken yeni bir başlangıç yaptım . Hayır demeyi öğrendim ve kimsenin çıkarlarını kendi çıkarım önünde tutmadım . İnsanlara mesafeli yaklaştım. Şu anda burada çevrem tarafından sayılan ve sevilen bir insanım. Çünkü biri bana saygısızlık yapmaya teşebbüs ettiğinde veya iyi niyetimden yaralanmaya çalıştığında her zaman sert ve anlaşılır bir tepki koydum . Umarım sizde yapabilirsiniz

Bence buradaki insanların dediklerini yapmadan önce tekrar düşün. Yapma demiyorum ama herkes aynı koşullarda aynı çevrede yetişmiyor ve sen her ne kadar istediğin kişi gibi veya olman gereken kişi gibi davransan bile, kendi kişiliğinden, benliğinden kaçamazsın. Ama dedikleri bir noktada doğru. Bu ülkede bu hayatta sana saygı duyulmasını istiyorsan, seni kimse ezmesin kolay kolay istiyorsan dediklerini yap. Fakat bunu aşırıya kaçırmamak çok önemli. Yoksa ne arkadaşın kalır ne çevren. Tadında yapıp dozunu ayarlamak gerek.

Binlerce insan tanıdım ama 2 dostum var. 100lerce arkadaşım oldu ama sırtını dönmeyen 2 kişi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı