İnsanlar beni üzüyor

İnsanları kesinlikle bu denli ciddiye almamayı öğrenmelisiniz. Dünya maalesef ki tuttuğunu koparabilen, çoğu zaman mental açıdan çöküntü yaşamayan/rastladığı sorunları fazlaca dert bilmeyip/umursamayıp kendini yıpratmayan, sesini yüksek perdeden çıkartabilen ve emin adımlarla -burnunun dikine olsa dahi- yürüyebilen insanlara nispeten tam aksi seyredecek şekilde yaşamını sürdüren hassas insanlar için gerçekten de yaşanabilir bir yer değil.

Gün ışığına çıkmayan eksikliklerimizle ne yazık ki çoğu zaman "içler acısı" olarak nitelendirebileceğimiz binbir türlü meçhul senaryonun içinde bulunduğumuzda karşılaşırız. Acı senaryoları deneyimsiz bir şekilde karşıladığımızda, çoğunlukla bünyemiz üzerindeki etkisi yenir yutulabilir cinsten hafif, yüzeysel bir perspektiften değerlendirilebilecek seviyede de sığ seyretmez.

Tecrübelerin ne denli önemli olduğunu iyi bilin. Bu tip yaşanmışlıkların bünyeniz üzerindeki etkilerini "tecrübe" bilerek kişiliğinizi yoğurmaya çalışın ve en nihayetinde, ortaya çıkacak olan bilinçli benliğinizle yaşantınıza sağlıklı bir şekilde yön vermeye çalışın. Unutmayın; sizi gelecekteki yaralanmalardan uzak tutacak olan unsurlardan biri de geçmişteki yaralanmalarınızdan hatıra kalmış olan yaraların izleri ve bu yaraların hissettirdiği sızılar/acılar/ağrılardır.

Arkadaşlar, yaklaşık 2 hafta önce çarpışan arabalarda bir şey yaşadım. Oradaki çocuklar onlara çarptığım için bana küfür etti ve aşağıladı. Sırf bu olay yüzünden de tüm gece ağladım ve uyuyamadım.
Ben olsam ''Saygılı olun, caz yapmayın lan!'' derdim. Eğer hala uzatıp üzerime gelirlerse kasığına (ki en zayıf noktalardan biridir ve o bölgeye vurursanız genelde anlık 3-5 sn acıdan kıvranır ve genelde öyle dövüşe başlarım) sonra burnuna ve çelme takıp yere deviririm ve oradan hemen uzaklaşırım. Bu taktiğim genelde her zaman işime yaradı, size de öneririm.

Sana bir hikayemi anlatayım ve ondan bir ders çıkarmanı öneririm.

Ben ortaokula giderken cüsseli olan bir şahıstım ama teknolojitye oyunlara merakım vardı o yüzden gözlüklüydüm bana dörtgöz derlerdi bunu takmazdım ancak kalbimde yara olarak kalırdı. Cüsseli olduğum için ayı diye dalga geçildim yine sustum. Kitaplardan hoşlandığım için beni kitap okurken rahatsız edip bir şeyler fırlatırlardı. Bir gün o kadar sinirlendim ki beden dersinde benimle dalga geçen bir çocugun boğazı bir hışımla sıktım. Ne oldu biliyor musun zevk aldım onu öyle gördüğümde zevk aldım. Onunda benim gibi acı çekmesini istedim. Kendime geldiğimde arkadaşlar beni çekmeye çalışıyor ama çekemiyorlardı ben kendim geri adım atıp çocuga baktığımda ellerimin izi çocugun boynunda bir iz bırakmıştı ama az buz değil en az 3 gün o iz orada kaldı. Bundan dolayı ailem çağrıldı ancak o günden beri bir daha zorlamadıkları sürece dövüşe girmedim.

Hocam neredeyse aynı hikaye bende de ilk okulda Yiğitcan adında bir çocuk vardı kız erkek hatta öğretmen herkese sataşırdı özellikle de bana.Bir gün bahçede yürürken arkamdan sırtıma yumruk atıp kaçınca normalde hiç 1 dakika bile koyamayan biri olmama rağmen 10 dakika aralıksız koşup yakalayınca da tenefüs bitene kadar dövmüştüm çocuğu. Bundan sonra da çok geçmeden okul bile değiştirdi. Cesaretli olmak lazım hatta yeterince patlama yaşarsan daha önce imkansız olatak gördüğün şeyleri yapabiliyorsunesela ben hiç kimseyi dövebileceğimi düşünmüyordum fakat artık yeterince patlama yaşayınca başardım.
Ben de bunun gibi 2-3 olay yaşadım. Cüssemden ve tavırlarımı bildiklerinden arkadaşlarım bana ters davranmayı bile düşünmez. Hiçbir sorunum yok Allah'a şükür. Ama patlarsam kimse beni tutamaz.
Aynen patlayınca normalde 5 yaşında çocuğu bile dövemeyen biri olsanız da sizden 1 2 yaş büyük birini bile dövecek güce sahip oluyorsunuz nedense.
Aynen patlayınca normalde 5 yaşında çocuğu bile dövemeyen biri olsanız da sizden 1 2 yaş büyük birini bile dövecek güce sahip oluyorsunuz nedense.

Son düzenleme:
Nereden çıkarıyorsun böyle şeyleri anlayamıyorum açıkçası. Küçük çocuk olsa bile o kadar ağır dövmem. Yaşa ve tavra göre dövme şeklim var. Önemli olan karşıma gelecek kişinin dövüş yeteneklerinin yeterli olup olmamasıdır. Ben burada şiddeti tavsiye etmiyorum. Sadece üzerine fazla gidip itmeye kalkarsa diye.

Mesela geçen belediye süs havuzunun oradaki 9-10 yaşındaki patenli çocukların kendilerinden 2-3 yaş büyük kişiyi sıkıştırdıklarını gördüm. Çocuk sadece küçük çocukların ellerini tutarak kendini savunuyordu.

Lütfen önyargılı ve kafanıza göre konuşmayın. Ayrıca aynı kelimeyi iki defa cevapla yapıp cevap vermişsiniz. Bir defa yapman yeterliydi. Yanlışlıkla tekrar bastığınızı düşünüyorum. Eğer bu dediklerimi kabul etmek istemiyorsanız ve tahammül edemiyorsanız konuyu takip etmeyi bırak yazısına tıklayıp konuyu takipten çıkabilirsiniz. Eğer dediklerimi anlatamadıysam bu benim sorunum, siz anlamadıysanız sizin sorununuzdur. Daha fazla laf kalabalığı yapmak istemiyorum ve size iyi günler diliyorum.

Nereden çıkarıyorsun böyle şeyleri anlayamıyorum açıkçası. Küçük çocuk olsa bile o kadar ağır dövmem. Yaşa ve tavra göre dövme şeklim var. Önemli olan karşıma gelecek kişinin dövüş yeteneklerinin yeterli olup olmamasıdır. Ben burada şiddeti tavsiye etmiyorum. Sadece üzerine fazla gidip itmeye kalkarsa diye.

Mesela geçen belediye süs havuzunun oradaki 9-10 yaşındaki patenli çocukların kendilerinden 2-3 yaş büyük kişiyi sıkıştırdıklarını gördüm. Çocuk sadece küçük çocukların ellerini tutarak kendini savunuyordu.

Lütfen önyargılı ve kafanıza göre konuşmayın. Ayrıca aynı kelimeyi iki defa cevapla yapıp cevap vermişsiniz. Bir defa yapman yeterliydi. Yanlışlıkla tekrar bastığınızı düşünüyorum. Eğer bu dediklerimi kabul etmek istemiyorsanız ve tahammül edemiyorsanız konuyu takip etmeyi bırak yazısına tıklayıp konuyu takipten çıkabilirsiniz. Eğer dediklerimi anlatamadıysam bu benim sorunum, siz anlamadıysanız sizin sorununuzdur. Daha fazla laf kalabalığı yapmak istemiyorum ve size iyi günler diliyorum.
Hocam ben örnek verdim ve zamanında dövdüğüm çocuk benden 1 yas büyüktü benden küçük değildi. Benden küçüklere dövmeyi bırakın küfür bile etmedim ben.

Hocam ben örnek verdim ve zamanında dövdüğüm çocuk benden 1 yas büyüktü benden küçük değildi. Benden küçüklere dövmeyi bırakın küfür bile etmedim ben.
Ben de öyle demek istiyorum zaten. Öyle sürekli küfreden biri değilimdir. Sadece haddini aşana önce lafımla uyarıp sonra lafımla dövmeye başlıyorum, fiziksel olarak dövmeye hiç gerek kalmıyor genelde. Bana ve etrafına saygılı davrananı savunur, saygı duyar ve korurum.

Buna hayat deniyor emin olun herkes en az bu derecede sorunlarla karşılaşıyor. Hele ki Türkiye düzeyinden bahsediyorsak %90 ihtimalle çok daha kötülerini yaşıyorlar bu benim hayatım için de geçerli bu forumdaki çoğu insan için de. Tabii bu sorunlarınız önemsiz demek değil sadece üstesinden gelmeniz gerekiyor demek. Bir şey başardığınızda tatmin hissiyatının seviyesi zaten burdan geliyor. Bir zorluğun üstesinden gelmekten. Her şeye sahip olarak doğsaydınız (maddi olmak zorunda değil) emin olun 10 kat daha fazla intiharı düşünüyor olurdunuz

Arkadaşlar, yaklaşık 2 hafta önce çarpışan arabalarda bir şey yaşadım. Oradaki çocuklar onlara çarptığım için bana küfür etti ve aşağıladı. Sırf bu olay yüzünden de tüm gece ağladım ve uyuyamadım. Buna benzer milyon tane olayı hayatımın her yerinde ve her gün yaşıyorum. Mesela şu an bunu yazarken bile annem babam beni dondurma almaya gitmediğim için rencide ediyor. Evimiz 3. katta ve neredeyse 60 basamak merdiven var ve merdivende ışık da yok fakat ben ise karanlıktan çok korkuyorum fakat bunu utandığım için aileme söyleyemiyorum. Annem ise: "Senden çok küçükler her yeri gezip dolaşıyor. Sen ise (çok üzgünüm ama) ** biti gibi, kızlar gibi evdesin ve hiçbir şeye de hevesin yok. Gece gündüz telefonun başındasın, 18 yaşına geldiğinde üniversiteye değil, hemen askere gideceksin!". Evet arkadaşlar, aynen böyle dediler. Fakat anlamıyorlar ki ben teknolojiye hevesliyim ve bunu bildikleri halde desteklemiyorlar. Diğer yabancılardan çok annem babam beni üzüyor ve bu kalbimi çok acıtıyor. Ağlamaktan hışım çıktı. Arkadaşlar bu kez gerçekten iyi değilim ve kötü bir insan olmaktan veya intihar etmekten korkuyorum.
LGS sınavından yatılı bir okula gitmeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı