İnsanlar elindekilerinin kıymetini bilmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendimizi daha iyilerle kıyaslayıp daha iyisini istemek yerine neden daha kötülerle kıyaslayıp halimize şükredelim? Biz iyi şeylere layık değil miyiz? Türk millet her şeyin en iyisine layık benim için.

Öyle bir şey söylemedim estağfurullah tabii ki en iyisine layığız ama Starbucks içmeyince ölmezsin.

Öyle bir şey söylemedim estağfurullah, tabii ki en iyisine layığız ama Starbucks içmeyince ölmezsin.
Starbucks dediğin şey bir kahve sadece. Lüks bir şey değil, olmamalı.
Ama gel gör ki bizim ülkemizde lüks. Dışarda yemek yeme, dışarda eğlenceye gitme, dışarda kahve içme... Var mı daha kısıtlamamızı istediğin şeyler?
Başındakiler kalkmış porsiyonlarınızı küçültün diyorlar, sokaktakiler akıllı telefonun ve suyun var şükret diyorlar. Yarın ya da ertesi gün bakalım daha nelerden feragat etmemizi isteyeceksiniz.
Sizin gibilere alışığız hepimiz. Ne olduğunuzun gayet farkındayız.

Geçen bir video izledim sözler köşkü paylaşmış videodaki kişi iki kolu sonradan kaybetmiş ama hayata küsmemiş daha bağlanmış kalem, çerez satarak 2 tane araba almış. Gerçekten bazen bazen bize verilen nimetleri göremiyoruz, of yoruldum yerine şükürler olsun ayaklarımız var demeliyiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Burundi gibi ülkelerin hatta tüm Afrika kıtasındaki ülkelerin fakir olması gayet normal. Çoğu bağımsızlığını 1950'den sonra kazandı ekonomik olarak altyapıları olmadıkları için de IMF ve Dünya Bankası tarafından askeri değil parasal sömürü altındalar.

Konumuza gelecek olursak; Burundi'deki veya herhangi bir insanın durumu beni ilgilendirmiyor o onların sorunu, ben kendimden sorumluyum. Konu biraz duyar kasmak için açılmış sanırım.

Ayrıca senin Starbucks gibi eğlence mekanlarını hatta bir kahveyi lüks olarak görmen zaten açıklıyor her şeyi.

Starbucks dediğin şey bir kahve sadece. Lüks bir şey değil, olmamalı.
Ama gel gör ki bizim ülkemizde lüks. Dışarıda yemek yeme, dışarıda eğlenceye gitme, dışarıda kahve içme... Var mı daha kısıtlamamızı istediğin şeyler?
Başındakiler kalkmış porsiyonlarınızı küçültün diyorlar, sokaktakiler akıllı telefonun ve suyun var şükret diyorlar. Sizin gibilere alışığız hepimiz. Ne olduğunuzun gayet farkındayız.

Kardeşim, 15-20 TL'ye kahve içeceğine 5 TL'ye kahve iç. Ne farkı var? Sizlerin amacı pahalı olması değil ki. Markası, adı var diye sadece içmek modern kültür köleliği.

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye kıyaslanmıyor? Onlar da insan, onlar yerinde olabilirsin.

Kendini avrupalılar yerine afrikalılar ile kıyaslamak ancak vizyonsuz insanların yapacağı bir şey. İnsan ileri gitmek için kendini iyilerle kıyaslamalı, fakat sizin gibiler hep daha düşüklerle kıyaslayıp yerinde saymayı marifet biliyor. Mesela dersten 30 mu aldın, sakın kendine 70-80-90 alanları örnek alıp ders çalışmak yerine, git daha düşük alan birini bul mesela 25 alan var de çalışma.

Kardeşim, 15-20 TL'ye kahve içeceğine 5 TL'ye kahve iç. Ne farkı var? Sizlerin amacı pahalı olması değil ki. Markası, adı var diye sadece içmek modern kültür köleliği.

Modern kültürü değil de kapitalizmi eleştiriyorsun sen.

O halde doğal kaynak sularını marka adı altında satan Erikli gibi su markalarını da eleştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı