İnsanlar elindekilerinin kıymetini bilmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaş ne güzel çelişiyor kendiyle :)

Tarihine bakarsan sevinirim.

Hızlı okuyunca yanlış anladım. Kusura bakma.

Kusura bakma ben de sert konuştum ama artık bazı kişilere tahammülüm kalmadı,
Adamlar istiyor ki günde 1 ekmek 1 litre su ile hayatımızı geçirelim ne istesek lüks geliyor adamlara.

Tarihine bakarsan sevinirim.

1642352853077.png

Ben içmiyorum ölmuyorum.

İnsanları içtikleri kahve veya gittikleri mekan yüzünden eleştirmeden önce keşke açtığın konulara baksaydın...

Şu an bu videoyu izliyordum ve cidden insanların hâline çok üzüldüm sonra aklıma o belirli kesim geldi "of abi Starbucks içemiyorum" "yeni telefon alamıyorum" dertmi bu her gün insanlar açlıktan ölüyor İngiltere Amerika gibi şeytan devletler bu insanları sömürüyor ama onlar yine de gülüyor elindekilerinin kıymetlerini biliyorlar. Polisler normalmiş gibi rüşvet alıyor evsizler yağmur suyuyla duş alıyor. Memnun olmayan varsa Burundi gibi ülkelere gidebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam onlar kötü. Evet haklısın. Onlardan daha iyiyiz. Evet haklısın. Evet. Evet. Ama sana tek bir soru soracağım. Neden daha iyi olmayalım? Onlar kötü evet. Evet onlar kötü. Haklısın evet. Ama onlar kötü diye biz niye kötü olalım. Keşke onlar da iyi olsa.

Tamam onlar kötü. Evet haklısın. Onlardan daha iyiyiz. Evet haklısın. Evet. Evet. Ama sana tek bir soru soracağım. Neden daha iyi olmayalım? Onlar kötü evet. Evet onlar kötü. Haklısın evet. Ama onlar kötü diye biz niye kötü olalım. Keşke onlar da iyi olsa.

Daha iyi olmayalım demedim.

Tamam kardeşim en elit sensin iç Starbucks kahveni, sonra para yetmiyor işte. Starbucks içemiyorsam hayatın ne anlamı var diye zırlamaya devam et, ben içmiyorum ölmüyorum.
Anlamadığın şey bu işte. Senin için basit bir kahve bile lüks. 3'ü 1 arada denen zehri içmemizi istiyorsun. Yarın başka şeylere zam gelince onlar da sizin için gereksiz ''lüks'' şeyler olacaklar.
Bunun bir sonu yok. Araba alamıyorsanız deveye binin demeye de başlarlar.
Neden biz her şeyin en kötüsüne layık olalım? Bizim ne eksiğimiz var?
Hayatın her alanından neden feragat etmemiz gerekiyor?

Her şeyi geçtim, kahve içmek nasıl lüks olabiliyor? Afrika'ya gidip kendimiz mi kahve tohumlarını toplayalım, ne istiyorsun bizden?

Kahve içmek, lüks değil, asgari yaşama girer.
Nasıl lüks değil? Afrikalılar gibi git kendi kahveni kendin topla.
Alıyorum uçak biletini, her şeye hazır alışmışsınız.

Bundan sonra su da satılmayacak marketlerde.
Yağmur yağıyor ya, neyinize yetmiyor? Lükse alışmışsınız valla.

Millet Starbucks'a gidemiyorum diye dertlenmiyor, eskiden gidiyordum şimdi gidemiyorum diye dertleniyor. Starbucks başlangıç. Şimdilik Starbucks olur, sonra sinema olur daha sonra mahallendeki dönerci olur eninde sonunda bir bakmışsın elindeki parayla otobüse bile binemez olmuşsun.

Elindekinin değerini bilmek farklı daha iyisini istemek farklı. Kendinden düşüklere bakıp haline şükredeceğine kendinden iyilere bakıp çalış! Elindekinin kıymetini bil, daha iyisi için uğraş.

Ampulcülerdensen elindekinin kıymetini bildiğin için o ampulü söndür artır. Elindeki kıymetliyse almalarına izin verme.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı