İnsanlar nasıl araba alıyor?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Ciddi olarak soruyorum. Bugün düz araba kategorisine soktuğumuz Egea bile olmuş 600k. Mezun olduğum zamanı düşünüyorum almam mümkün durmuyor. Ama öyle ya da böyle öğretmenler, devlet memurları vs. bu arabaları alıyor. Nasıl oluyor acaba? Biz sadece alanları gördüğümüz için mi böyle? Yeni maaşları gördüm. En çok alanlardan biri uzman doktor o bile 50 bin civarı.
Taksitler krediyle almaya kalksak Egea almak lüks sayılıyor. Diğer arabalardan bahsetmiyorum bile zaten. Tam olarak alanlar nasıl alıyor bunları? Çok ütopik duruyor ama tanıdığım neredeyse herkesin arabası var.

Bazıları ömrünün kredisini çekiyor, bazıları miraslarını satıp alıyor, bazıları altın veya dövizlerini satıp alıyor, bazılarının önceden birikimi oluyor ve üstüne para ekleyip alıyorlar. Biraz genel konuşmuş olabilirim ama genelde hep böyle holding sahibi değilsen :D

1.Yöntem
1. Adım : Ömür boyu ödeyeceği krediyi hangi bankadan alacağına karar ver.
2. Adım : Kredi çek.
3. Adım : Araba beğen ve satın al.

2. Yöntem
1. Adım : Evlen.
2. Adım : Ben Bilmem Eşim Bilir'e başvur.
3. Adım : Kazan.

Hayırlı olsun şimdiden.🤩

1.Yöntem
1. Adım : Ömür boyu ödeyeceği krediyi hangi bankadan alacağına karar ver.
2. Adım : Kredi çek.
3. Adım : Araba beğen ve satın al.

2. Yöntem
1. Adım : Evlen.
2. Adım : Ben Bilmem Eşim Bilir'e başvur.
3. Adım : Kazan.

Hayırlı olsun şimdiden.🤩
Borç-harç, önceden aldığı arabanın üzerine koyuyorlar falan.
Bazıları ömrünün kredisini çekiyor, bazıları miraslarını satıp alıyor, bazıları altın veya dövizlerini satıp alıyor, bazılarının önceden birikimi oluyor ve üstüne para ekleyip alıyorlar. Biraz genel konuşmuş olabilirim ama genelde hep böyle holding sahibi değilsen :D
Hocam anlıyorum ama sorun şu. Kredi ödemelerine ya da senetle araba satanlara bakıyorum. Egea için aylık 30 bin TL ödeme istiyor mesela. Hiç kimse veremez diye düşünüyorum ama veriyor bir şekilde. İşte bu bir şekli anlamıyorum acaba benim mi kaçırdığım yerler var diye.
Şimdi bu haldeyken kendi mezuniyetimi düşünemiyorum bile.
Sözde ben de mezun olunca kredi çeker alırım diyordum ama bu gidişle pek mümkün değil gibi.

Hocam anlıyorum ama sorun şu. Kredi ödemelerine ya da senetle araba satanlara bakıyorum. Egea için aylık 30 bin TL ödeme istiyor mesela. Hiç kimse veremez diye düşünüyorum ama veriyor bir şekilde. İşte bu bir şekli anlamıyorum acaba benim mi kaçırdığım yerler var diye.
Şimdi bu haldeyken kendi mezuniyetimi düşünemiyorum bile.
Senetle araba alan duymadım hiç yorumum yok. Benim gördüklerim malını satıp üzerine birikimini koyuyor ya da borçla alıyor alacağı arabayı.
Sözde ben de mezun olunca kredi çeker alırım diyordum ama bu gidişle pek mümkün değil gibi.
Birikimin yoksa zor iş. Kredi çeksen faizler uçtu, mantıklı değil yine.

Yeni konular

Geri
Yukarı