İnsanlar nasıl ev, araba alıyor?

Hocam 20-25 bin TL onların sadece 1 ayda normal gelirleri, nöbet tutarları vs derken 50-60BIN TL buluyor. Son kuruşuna kadar hak ediyorlar, rabbim daha da çok versin, gözümüz yok.
Hocam yanılıyorsunuz brüt maaşları 7-8 bin TL ancak ek gelirlerle birlikte max 20-25 bin TL dir. Abimden biliyorum 2 yıllık uzman doktor doğuda olmasına rağmen 14 bin TL kazanıyor ek gelirlerle birlikte.

Türkiye'de bu tarz şeylere sahip olan az. İşi bilen, akıllı olan, harcamayı, kesesini, parasını bilen. Kredi, birikim, maaş ile çok rahat alır yani.

Bu konuyu uyari yemeden cevaplamak imkansiz, verilebilecek olagan cevaplardan dolayi.
Yedim bile :)
1608844123454.png

Evet sansürsüz söylüyoruz o zaman :D

Para dışkılıyorlar.

Hocam tofaş almak için 7 yıl kredi çeken ayda 3000TL alıp BMW'ye 20 yıl kredi çeken insan var bu ülkede. Tek kelime ile "SALAKLAR!" başka kelimeye gerek yok.

Ya da zenginler öyle olunca harca harca bitmiyor zaten.

Adam belki zevkini uygulamak istiyor hocam ? Şahsen ben de isterim.
Hocam ancak sizce sadece bineceğin araba için 3000TL'lik maaşınızla ayda 1500TL ödemeniz gereken 15-20 senelik bir kredi çekeceksiniz ve zaten arabaya 2 yıl binip satıyorlar.

Kalan hayatınızın yarısında kazandığınız paranın yarısının anında gideceğini bilmiyorlar herhalde.

Hocam yanılıyorsunuz brüt maaşları 7-8 bin TL ancak ek gelirlerle birlikte Max 20-25 bin TL'dir. Abimden biliyorum 2 yıllık uzman doktor doğuda olmasına rağmen 14 bin TL kazanıyor ek gelirlerle birlikte.

Hocam inanın ki Gaziantep'te yaşıyorum bazı doktorların corona yüzünden alacakları 60000TL'yi bulmuş.

Hocam ancak sizce sadece bineceğin araba için 3000TL'lik maaşınızla ayda 1500TL ödemeniz gereken 15-20 senelik bir kredi çekeceksiniz ve zaten arabaya 2 yıl binip satıyorlar.
Oda doğru, ama başka şekil nasıl arabalara binelim hocam ya😟 Çok pahalılar gerçekten. Alınan asgari ücreti ile arabalar arasın da dağlar, bayırlar, çimenler var. Mecbur kredi, borç harç yolu ile olacak😟

Özel hastaneyse doğrudur özel hastanedeki doktorlar kamudakilere göre astronomik paralar kazanıyorlar zaten.

Allah daha da çok versin hocam, gözümüz yok fakat doktorlar olarak genelleme yapmak doğru değil, ülke şartları zor hocam.

Askeri ücretin en az 4000TL olması lazım refah seviyesinin artması için. Eskiden bilgisayar almak hayal değildi, çalışır alırdık diyorduk. Şimdi ise 30000TL'ye 3090 bırakanın elini öpüyorsunuz. Hakikaten ülke kötüye gidiyor. Rabbim islah etsin ne diyelim.

Geri
Yukarı